X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa: protest przed ambasadą Rosji w związku z jej działaniami wobec Ukrainy

17.04.2021 13:06
Przed ambasadą Rosji w Wilnie w sobotę odbył się protest w związku z koncentracją sił rosyjskich na granicy ukraińskiej, podczas którego przekazano wyrazy poparcia i solidarności ze społeczeństwem ukraińskim.
Rosyjscy żołnierze na początku operacji zajmowania ukraińskiego Krymu przez Rosję
Rosyjscy żołnierze na początku operacji zajmowania ukraińskiego Krymu przez Rosjępixabay.com

W akcji wzięło udział około 50 osób. Uczestnicy mieli ze sobą transparenty z hasłami oraz niebiesko-żółtymi flagami Ukrainy.

Do manifestantów dołączyli też litewscy posłowie i europosłowie. - Litwa nie może się tylko biernie przyglądać działaniom Rosji, gdy tuż obok, na granicy Ukrainy, która jest naszym sąsiadem i historycznym partnerem, skoncentrowano ponad 100 tysięcy żołnierzy, a strategia zastraszania Ukraińców przekroczyła wszelkie granice rozsądku - mówił do zgromadzonych europoseł Patras Ausztreviczius.

Europoseł wskazał, że Krem, "zastraszając i prowokując dąży do pozbawienia Ukrainy jej suwerennych praw i przymuszenia jej do działań zgodnie z rosyjskim scenariuszem". - Nie ma na to zgody - podkreślił Ausztreviczius.

Przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych, poseł Żigimantas Pavilionis zaznaczył, że "Ukrainę z Zachodem łączą te same wartości". Podkreślił, że "należy uczynić wszystko, by je obronić".

Protestowali Litwini, Ukraińcy i Białorusini

W grupie demonstrantów byli Litwini oraz Ukraińcy i Białorusini mieszkający na Litwie.

W piątek ministerstwo spraw zagranicznych Litwy wezwało ambasadora Rosji Aleksieja Isakowa, by przekazać mu "głębokie zaniepokojenie z powodu mobilizacji wojsk rosyjskich na wschodniej granicy z Ukrainą i na nielegalnie zaanektowanym Krymie".

O sytuacji na Ukrainie w piątek telefonicznie rozmawiali prezydenci Litwy i Polski, Gitanas Nauseda i Andrzej Duda.

- Wzywamy Rosję do natychmiastowego wycofania swych sił zbrojnych z granicy ukraińsko-rosyjskiej, przystąpienia do realizacji porozumień mińskich i do oparcia współpracy z Ukrainą o zasady prawa międzynarodowego, w duchu wzajemnego szacunku - powiedział Nauseda.


IAR/PAP/dad

Książka "Marsz Białorusi" - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

17.04.2021 09:40
Książka "Marsz Białorusi" wydana przez Ośrodek KARTA to zbiór relacji uczestników wydarzeń, które miały miejsce po wyborach prezydenckich na Białorusi w 2020 roku. "Poczuliśmy się ludźmi. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - słowa Swiatłany Cichanouskiej można uznać za motto książki.

Wiceszef MSZ: jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji, odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów

17.04.2021 10:57
Oczekujemy ze spokojem na oficjalną informację dotyczącą zapowiadanej decyzji o wydaleniu polskich dyplomatów z Moskwy; jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji i odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.