X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska przekaże kolejne domy modułowe dla uchodźców na Cyprze

07.06.2021 15:22
80 składanych domów dla uchodźców trafi z Polski na Cypr. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że transport z pomocą dla uciekinierów wyrusza właśnie z Polski. Cypr jest kolejnym krajem do którego trafia tego typu pomoc.
Domy modułowe na Cyprze
Domy modułowe na CyprzeŹródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Składane domy są odporne na deszcze, mrozy i na pożary. W ostatnich latach sprawdziły się w wielu regionach świata, dokąd ściągają uchodźcy. - Domy modułowe są kupowane w dziesiątkach tysięcy sztuk rocznie przez Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców, które wykorzystuje je na masową skalę, na przykład w obozach dla uchodźców w Afryce - mówił kilkanaście miesięcy temu pomysłodawca przedsięwzięcia, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk.

Do tej pory polski rząd kupił i wraz z PCPM przekazał takie domy dla uchodźców w Iraku, Jordanii i Syrii oraz na greckiej wyspie Lesbos. Teraz 80 domów trafi do obozu niedaleko Larnaki na Cyprze. Jak mówi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, to właśnie ten kraj jest obecnie najbardziej w Unii Europejskiej obciążony napływem uchodźców. - Uchodźcy i osoby starające się o azyl to aż 4 procent populacji, podczas gdy w innych krajach tak zwanej pierwszej linii, czyli w Grecji, na Malcie, we Włoszech i w Hiszpanii wskaźnik ten wynosi około 1 procenta - dodaje wiceminister Jabłoński.

Domy, które są warte około 700 tysięcy złotych, dadzą schronienie 240 osobom. Liczba uchodźców przybywających na Cypr znacząco zwiększyła się w ostatnich trzech latach. Chodzi głównie o przybyszów z Syrii, Indii, Bangladeszu i Kamerunu.


IAR/dad

Pięć dzieł Heweliusza wpisanych na listę krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata"

07.06.2021 14:22
Pięć dzieł Jana Heweliusza zostało wpisanych na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata". Wśród nich są unikatowe egzemplarze dzieł "Selenographia" i "Machina coelestis", zawierające dedykacje autora i ryciny kolorowane przez samego astronoma.

"Usłysz"- to hasło XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

07.06.2021 14:41
Nad jeziorem Lednica odbyło się XXV Spotkanie Młodych, czyli największe spotkanie młodzieży katolickiej w Polsce, zainicjowane przez nieżyjącego już ojca Jana Górę.

Unijne kraje zatwierdziły Fundusz Sprawiedliwej Transformacji

07.06.2021 14:44
Unijne kraje ostatecznie zatwierdziły Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, który ma wesprzeć regiony uzależnione od węgla w przejściu do tak zwanej zielonej gospodarki. Fundusz w wysokości 17 i pół miliarda euro zaakceptował kilka tygodni temu Parlament Europejski.