X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Medale Ireny Szewińskiej trafiły do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

29.06.2021 14:51
Pięć medali wywalczonych na Igrzyskach Olimpijskich przez Irenę Szewińską zostało przekazanych Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Wcześniej w zbiorach muzeum znajdowały się dwa medale olimpijskie lekkoatletki.
Od lewej: Janusz Szewiński, dyrektor muzeum Sławomir Majcher i prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, podczas uroczystości przekazania do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki medali olimpijskich Ireny Szewińskiej
Od lewej: Janusz Szewiński, dyrektor muzeum Sławomir Majcher i prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, podczas uroczystości przekazania do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki medali olimpijskich Ireny SzewińskiejFot.: PAP/Piotr Nowak

Podczas uroczystości przekazania medali dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Sławomir Majcher podkreślił, że o Irenie Szewińskiej należy mówić w czasie teraźniejszym. Powiedział, że jest ona "najjaśniejszą gwiazdą" polskiego sportu.

Mąż lekkoatletki Janusz Szewiński powiedział, że decyzję o przekazaniu medali w depozyt muzeum podjęła rodzina. - Jesteśmy szczęśliwi, że te medale będą prezentowane w muzeum - powiedział.

Irena Szewińska wywalczyła podczas igrzysk olimpijskich 3 złote medale, 2 srebrne oraz 2 brązowe. Lekkoatletka zmarła w 2018 roku.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Irena Szewińska

Odznaczenia państwowe za krzewienie polskiej kultury i historii na Węgrzech

29.06.2021 13:50
Polskie odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w krzewieniu polskiej kultury i historii otrzymali w Ambasadzie RP w Budapeszcie dyrektorka Instytutu Polskiego w Budapeszcie Joanna Urbańska i b. szef Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie Janos Tischler.

Sekretarz stanu USA: oczekujemy, że Rosjanie zaprzestaną cyberataków

29.06.2021 14:32
Oczekujemy, że Rosjanie zaprzestaną cyberataków - oświadczył we wtorek sekretarz stanu USA Antony Blinken w wywiadzie dla dziennika „La Repubblica”. Podkreślił, że Stany Zjednoczone odpowiedzą, jeśli Moskwa będzie kontynuować niebezpieczne działania.

W Wiedniu uczczono jubileusz 10-lecia orkiestry "Camerata Polonia"

29.06.2021 15:36
Z udziałem przedstawicieli świata kultury i nauki, Polonii oraz przedstawicieli instytutów kultury skupionych w ramach EUNIC Austria, Instytut Polski w Wiedniu przy wsparciu Konsula Generalnego RP zorganizował uroczysty koncert z okazji jubileuszu 10-lecia działającej w Austrii orkiestry kameralnej "Camerata Polonia" - poinformował Instytut Polski w Wiedniu.