X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Są efekty wizyty Cichanouskiej w USA. Biały Dom zapowiada kontynuowanie sankcji wobec reżimu Łukaszenki

21.07.2021 12:43
Po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską w Białym Domu, doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan zapowiedział kontynuowanie polityki sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki. Podczas wizyty w Waszyngtonie opozycjonistka rozmawiała także z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem.
Audio
  • Swiatłana Cichanouska w Stanach Zjednoczonych. Relacja Katarzyny Semaan [posłuchaj]
Około 200 osób spotkało się w niedzielę ze Swietłaną Tichonowską na Placu Wolności w Waszyngtonie.
Około 200 osób spotkało się w niedzielę ze Swietłaną Tichonowską na Placu Wolności w Waszyngtonie.https://t.me/tsikhanouskaya/1566

Według komunikatu Białego Domu podczas spotkania ze Swiatłaną Cichanouską, Jake Sullivan przekazał wyrazy wsparcia dla Białorusinów oraz wyraził podziw dla opozycji za odwagę i determinację w walce o demokrację i prawa człowieka.

- Stany Zjednoczone wraz z partnerami i sojusznikami będą wyciągać konsekwencje wobec reżimu Łukaszenki, między innymi poprzez sankcje - głosi komunikat Białego Domu. Jake Sullivan wezwał rząd Białorusi do natychmiastowego uwolnienia więźniów politycznych i podjęcia kompleksowego i szczerego dialogu z przywódcami demokratycznej opozycji oraz organizacji pozarządowych, który doprowadzi do wolnych i sprawiedliwych wyborów prezydenckich.

Podczas wizyty w Waszyngtonie Swiatłana Cichanouska udziela wywiadów, bierze udział w spotkaniach z ekspertami wpływowych waszyngtońskich ośrodków analitycznych oraz rozmawia z przedstawicielami administracji. Po spotkaniu z działaczką białoruskiej opozycji szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken zadeklarował wsparcie przez USA demokratycznych i euroatlantyckich aspiracji Białorusinów.

IAR/ho

Ambasador RP w Rosji: nie zapominając o tragicznej historii Polaków na Syberii, trzeba budować przyszłość

21.07.2021 09:39
Nie zapominając o tragicznej historii Polaków na Syberii, należy również myśleć o przyszłości i ją budować – powiedział ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski, który kończy w środę tygodniową wizytę na Syberii, w obwodzie irkuckim i republice Buriacji.

Paweł Jabłoński: w sporze z Brukselą nie chodzi o kwestie praworządności, ale o kwestie polityczne

21.07.2021 11:04
W sporze z Brukselą nie chodzi o kwestie praworządności, ale o kwestie polityczne; widzimy przejawy tego, że nie mamy równego traktowania w UE; będziemy reagować w sposób odpowiedni - mówił w środę wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

USA i Niemcy zawarły wstępne porozumienie ws. Nord Stream 2

21.07.2021 11:32
USA i Niemcy zawarły wstępne porozumienie w sprawie sporu o gazociąg Nord Stream 2 - podała we wtorek agencja AP. Informację potwierdziło źródło PAP w Kongresie. Tymczasem portal Bloomberg - powołując się na własne źródła - ujawnił szkic porozumienia i według komentarzy mediów, dokument obchodzi się bardzo łagodnie z inwestycja i firmami w niej uczestniczącymi.