X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma sądownictwa

Wiesław Johann (KRS): reforma sądownictwa była niezbędna

- Zapowiedziano wielką reformę sprawiedliwości, ona została przygotowana w wielkim pośpiechu. Jednak jej rozwiązania są słuszne i powinny funkcjonować. W wymiarze sprawiedliwości nie działo się najlepiej, były narzekania na opieszałość sądów. Reforma była niezbędna - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Wiesław Johann, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa

Obrona niezależności czy przywilejów? Spór posłów o SN

- Sąd Najwyższy "wmanewrował się" w sytuację polityczną w kraju - powiedział poseł Piotr Kaleta na antenie Jedynki. Polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł Marcin Święcicki z Platformy obywatelskiej komentowali wydarzenia z mijającego tygodnia, a wśród nich decyzję SN o zawieszeniu stosowania przepisu o przejściu sędziów w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Marcin Świetlicki Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość dopalacze Powstanie Warszawskie Tydzień Kontra Tydzień Krzysztof Grzesiowski

SN zawiesił przepisy o stanie spoczynku sędziów. Komentarze

Sąd Najwyższy zawiesił przepisy ustawy dotyczące przechodzenia jego sędziów w stan spoczynku po ukończeniu 65 lat. Do sprawy odnieśli się goście Debaty Poranka w Polskim Radiu 24: Agaton Koziński (Polska The Times) Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska "Codziennie" i Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Sąd Najwyższy Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński reforma sądownictwa POLSKA

Poseł PiS: sędziowie powinni działać na rzecz obywateli

- Od samego początku mówiliśmy, że chcemy zreformować wymiar sprawiedliwości. To sprawa bardzo ważna. Do niedawna ponad 70 procent, a po wydarzeniach z ostatnich dni, o wiele więcej Polaków oczekuje zmian w sądownictwie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sylwester Tułajew, poseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta Lublina.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe polityka reforma sądownictwa POLSKA

KRS opublikowała spis kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego

Krajowa Rada Sądownictwa zamieściła na swojej stronie internetowej listę kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Do Izby Cywilnej zgłosiło się 30 kandydatów, Izby Dyscyplinarnej - 92, Izby Karnej - 7, a Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - 65. Jeden z sędziów nie wskazał w zgłoszeniu do której izby kandyduje.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Sąd Najwyższy reforma sądownictwa polityka POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa