X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: aresztowana pracowniczka Wiasny Marfa Rabkowa straciła przytomność

27.07.2021 15:52
Marfa Rabkowa, aktywistka centrum praw człowieka Wiasna, która od września ub. roku przebywa w areszcie, ponownie straciła przytomność – poinformowała organizacja. Rabkowa została uznana za więźniarkę polityczną. W sumie więźniów sumienia jest już 586 – podaje Wiasna.
Audio
  • Po raz drugi przytomność straciła Marfa Rabkowa, współpracownica zamkniętego przez władze centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna", czyli "Wiosna". Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Marfa Rabkowa
Marfa RabkowaFot.: Centrum Praw Człowieka „Wiasna”

Marfa Rabkowa straciła przytomność podczas spaceru 25 lipca. Przyczyną było niskie ciśnienie. Wiasna nie dysponuje informacją, czy podano jej jakieś leki. Wiadomo, że lekarz więzienny zmierzył jej ciśnienie i wykonał EKG. Obecnie, podano, przebywa w swojej celi, zalecono jej leżenie w łóżku.

26-letnia Rabkowa była koordynatorką wolontariuszy Wiasny. Zatrzymano ją we wrześniu 2020 r.

Wiasna pisze, że Rabkowa od dwóch miesięcy potrzebuje leczenia stomatologicznego, lecz komitet śledczy nie wyraził na nie zgody.

Rabkowa narzekała na stan zdrowia już wcześniej. W czerwcu straciła przytomność w czasie upałów.

Koordynatorka wolontariuszy Wiasny została zatrzymana 17 września. Jest oskarżona z trzech artykułów karnych: o organizację działań naruszających porządek publiczny, udział w organizacji przestępczej, podżeganie do nienawiści. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

Wiasna poinformowała we wtorek o uznaniu kolejnych sześciu osób za więźniów politycznych. Jest ich obecnie 586. 

PAP/IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś opozycja demokratyczna

Białoruś z największą liczbą więźniów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców

25.07.2021 15:15
Białoruś znalazła się na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby więźniów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Tak wynika z danych opublikowanych przez niezależne białoruskie media, które powołują się na badania Stambulskiej Akademii Prawa Karnego.

Stanisław Żaryn: sytuacja pandemiczna w Rosji wymyka się spod kontroli, a państwo gra dezinformacją

26.07.2021 09:21
Podczas gdy sytuacja pandemiczna w Rosji wymyka się spod kontroli, państwo gra dezinformacją i propagandą skierowaną na Zachód - ocenił sytuację w tym kraju rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Litwa: nielegalni imigranci trafią do miasteczka namiotowego w Puszczy Rudnickiej

26.07.2021 14:57
Część nielegalnych imigrantów na Litwie zostanie umieszczona w miasteczku namiotowym, które powstanie na poligonie wojskowym w Puszczy Rudnickiej. Pozostali zostaną skierowani do innych ośrodków.