X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemieccy politycy dziękują za polską pomoc po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii

28.07.2021 10:45
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. We wtorek polscy strażacy przywieźli do miejscowości Kreuzau 164 urządzenia przeznaczone do osuszania zalanych budynków.
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-Westfalia
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-WestfaliaŹródło: Twitter/PLinKoeln @PLinKoeln

Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) Herbert Reul podziękował we wtorek wieczorem we wpisie na Facebooku za polską pomoc dla regionu.

"Przyjaciele trzymają się razem! Konsul Generalny RP Jakub Wawrzyniak złożył wyrazy głębokiego współczucia ofiarom powodzi w NRW i Nadrenii-Palatynacie. Z wielką wdzięcznością przyjąłem wraz z Peterem Kaptainem (przedstawicielem powiatu Dueren w NRW - przyp.red.) wsparcie straży pożarnej z Polski. 10 polskich strażaków przyjechało z transportem ponad 160 pilnie potrzebnych osuszaczy budowlanych. Szczera pomoc jest cechą charakterystyczną przyjaźni!" - napisał Reul.

Konsulat generalny RP w Kolonii przekazał we wtorek na Twitterze: "„Mieszkańcy Nadrenii Północnej-Westfalii nigdy nie zapomną o wsparciu i solidarności z Polski” - podkreślał minister spraw wewnętrznych NRW Herbet Reul, witając strażaków, którzy przekazali 164 osuszacze do wykorzystania w walce ze skutkami powodzi". 

Sekretarz generalny chadeckiej partii CDU Paul Ziemiak w odpowiedzi na wpis premiera Mateusza Morawieckiego, informujący o pomocy dla NRW, napisał we wtorek: "Serdeczne podziękowania za wsparcie! To bardzo ważny i symboliczny gest solidarności europejskiej".

Polskim strażakom dziękował w tweecie także ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

Pomoc realizowana jest na podstawie dwustronnych porozumień między Polską a Niemcami. Ze strony Polski działania realizowane są wspólnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

W połowie lipca burze połączone z ulewnymi deszczami wywołały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody do picia.


IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Niemcy powódź

115 lat temu urodził się Jerzy Giedroyc - legendarny redaktor i twórca paryskiej "Kultury"

27.07.2021 17:23
Jerzy Giedroyc to znacząca postać polskiej emigracji i jedna z najwybitniejszych w naszej powojennej historii. Wydawany przez niego miesięcznik "Kultura" był ważnym pismem polskiej emigracji oraz jednym z cenionych miesięczników intelektualnych na świecie.

Joe Biden oskarża Rosję o próbę ingerowania w wybory do Kongresu

28.07.2021 08:11
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oskarżył Rosję o próbę ingerencji w wybory do Kongresu zaplanowane na rok 2022. Według amerykańskiego przywódcy, który spotkał się z szefem wywiadu, rosyjskie działania polegają głównie na rozsiewaniu fałszywych informacji, co ma wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów.

Polscy maturzyści z Litwy zatańczyli poloneza w sercu Wilna

28.07.2021 08:19
Maturzyści ze szkół polskich na Litwie zatańczyli na Placu Katedralnym w Wilnie poloneza. W ten sposób uczcili zakończenie szkoły. Jest to też okazja do zamanifestowania swojej narodowości i przywiązania do polskości. W sercu litewskiej stolicy można było podziwiać ponad sto par z siedmiu szkół.