X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Litwie zatrzymano kolejnych 117 nielegalnych imigrantów

31.07.2021 15:12
Kolejnych 117 nielegalnych imigrantów zatrzymały ostatniej doby litewskie służby graniczne. Mieszkańcy okolic poligonu w Rudnikach, dokąd trafi część zatrzymanych obawiają się o swoje bezpieczeństwo.
Audio
  • Na Litwie zatrzymano kolejnych 117 nielegalnych imigrantów. Materiał Kamila Zalewskiego
Frontex rozmieścił 60 funkcjonariuszy straży granicznej w związku z kryzysem migracyjnym na Litwie
Frontex rozmieścił 60 funkcjonariuszy straży granicznej w związku z kryzysem migracyjnym na Litwie PAP/EPA/STR

Większość z zatrzymanych podaje się za obywateli Iraku. Część z nich ma dokumenty potwierdzające ten fakt. Litewskie służby nielegalnych imigrantów zaczęły przewozić do miasteczka namiotowego, które powstaje na poligonie w pobliżu miejscowości Rudniki, nieopodal Wilna. Wczoraj skierowane zostały tam wozy opancerzone oraz armatka wodna. Litewskie MSW podało, że są to typowe działania prewencyjnie. Tymczasem mieszkańcy tamtych okolic nie czują się bezpiecznie. Zwrócili się z prośbą do władz m.in. o poprawę oświetlenia na ulicach i łączności komórkowej. Skarżą się też na brak komunikacji ze strony rządu. - Chcieliśmy dowiedzieć się ilu ludzi zostanie przywiezionych, w jakim terminie, jakie środki bezpieczeństwa zostaną zapewnione oraz co my sami możemy zrobić. Nie usłyszeliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi - mówiła mieszkanka miejscowości Biała Waka Aušra Indrišiuniene.

Na początku tego tygodnia wjazd na poligon w Rudnikach został zablokowany przez lokalnych mieszkańców. Protestujących przeciw ulokowaniu tam obcokrajowców policja ostatecznie usunęła siłą. Na poligonie w Rudnikach ma być umieszczonych docelowo 800 osób.

Od stycznia na Litwie zatrzymano już w sumie ponad 3400 nielegalnych migrantów. To 42 razy więcej niż przez cały 2020 rok. Zdaniem Wilna, za ich przerzutem stoi reżim w Mińsku. Ma to być reakcja Aleksandra Łukaszenki na sankcje Unii Europejskiej oraz zemsta za wsparcie Litwy dla białoruskiej opozycji.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Białoruś

Stacjonujący w Polsce żołnierze NATO odwiedzą m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego

31.07.2021 12:47
Stacjonujący w Polsce żołnierze państw NATO odwiedzą ważne dla naszego kraju miejsca pamięci. To inicjatywa Polskiej Fundacji Narodowej w ramach projektu "Zwiastun".

Uganda: Polacy pomagają walczyć z COVID-19

31.07.2021 13:33
Kolejna grupa polskich ratowników jest w drodze do Ugandy. To lekarze z Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Od dwóch tygodni grupa pomaga miejscowym lekarzom w walce z pandemią COVID-19. Teraz na miejsce zostali wysłani kolejni Polacy.

Wyciekły dane przetwarzane przez dwie firmy współpracujące z Tauronem

31.07.2021 15:01
Wyciekły dane części klientów Taurona, gromadzone i przetwarzane przez dwie firmy współpracujące z tym największym w Polsce dostawcą energii. Chodzi o nagrania rozmów telefonicznych z klientami na temat oferowanych produktów i usług. Tauron zapewnia, że dane na jego własnych serwerach są bezpieczne.