Polskie Radio
Section05
Tauron Polska Energia

Tauron zapewni bezpieczeństwo energetyczne swoim klientom poprzez inwestycje w nowe technologie

- Program dekarbonizacji polskiej gospodarki, realizują na podstawie umowy społecznej wszystkie duże grupy energetyczne, w tym Tauron Polska Energia SA. Źródłami energii dla firm i gospodarstw domowych, będą w przyszłości reaktory atomowe uzupełnione o różnego typu instalacje OZE - powiedział Artur Warzocha, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia w audycji "Ekspres Gospodarczy" w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska Fit for 55 transformacja cyfrowa węgiel atom fotowoltaika Tauron Polska Energia

Skarb Państwa planuje kupić elektrownie węglowe od Tauronu

Państwo chce przejąć elektrownie węglowe należące do kontrolowanej przez Skarb Państwa Grupy Tauron. Chodzi o przejęcie spółki Tauron Wytwarzanie, w skład której wchodzą elektrownie m.in. w Jaworznie, Łaziskach, Będzinie oraz spółki zależne, w tym TAURON Serwis i Bioeko Grupa TAURON. Aktywa wytwórcze oparte na węglu mają trafić do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka Tauron Tauron Polska Energia energia elektryczna węgiel prąd

Tauron i Rafako uzgodniły założenia ugody ws. bloku w Jaworznie. "Opracowujemy docelowe rozwiązania"

Spółki Tauron i Rafako uzgodniły w poniedziałek przed Prokuratorią Generalną założenia warunków przyszłej ugody w sporze dotyczącym bloku energetycznego w Jaworznie. W dniu wejścia tego porozumienia w życie, strony zrzekną się wzajemnie wszelkich roszczeń ponad te objęte ugodą - wynika z informacji firm.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Tauron Polska Energia bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna energetyka POLSKA

Wyższe limity zamrożenia cen prądu. Tauron: roczna oszczędność na rachunkach sięgnie 2 tys. zł

Ponad 470 tys. klientów Taurona złożyło dotąd oświadczenia dające możliwość korzystania z zamrożonych cen prądu w podwyższonych limitach 2,6 lub 3 MWh oraz z cen maksymalnych dla firm. Na złożenie takich oświadczeń gospodarstwa domowe zużywające rocznie więcej niż 2 MWh energii mają czas do końca czerwca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna ceny Tauron Polska Energia

Tauron zwiększył moce w energetyce wiatrowej do 400 MW. Firma uruchomiła farmę Piotrków

Grupa Tauron uruchomiła w gminach Wolbórz i Moszczenica (Łódzkie) farmę wiatrową o mocy 30 megawatów. To dziesiąta elektrownia wiatrowa Taurona, którego łączna moc zainstalowana w tej technologii sięgnęła 410 MW - poinformowała spółka. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Tauron Polska Energia prąd bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna energia odnawialna POLSKA społeczeństwo

"Nie będzie przerw w dostawie gazu". Tauron wyjaśnia decyzję spółki po interwencji Jacka Sasina

Tauron zapewnia, że nie będzie przerw w dostawie gazu do klientów indywidualnych, którym wypowiada umowy na sprzedaż surowca. Prezes zarządu Tauron Sprzedaż Rafał Soja powiedział, że odbiorcy mają zagwarantowaną ciągłość dostaw gazu. Wcześniej sprzeciw wobec działań firmy wyraził wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gaz Tauron Polska Energia energia Jacek Sasin polityka

Tauron wycofuje się z umów na gaz. Sasin reaguje: nie ma zgody na takie działania

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oczekuje od Tauronu wycofania się z decyzji dotyczącej wypowiadania umów na gaz. "Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta" - napisał minister na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tauron Polska Energia Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych gaz polityka GOSPODARKA

"Straszenie odbiorców". Tauron dementuje doniesienia Onetu ws. bloku energetycznego w Jaworznie

Grupa Tauron poinformowała, że blok energetyczny w Jaworznie został "czasowo odstawiony" w związku z koniecznością oczyszczenia kotła oraz odżużlacza. Jednocześnie dementuje doniesienia Onetu o awarii bloku skutkującej przerwą w produkcji prądu. Grupa Tauron zaznaczyła też, że protestuje "przeciwko formie (artykułu - red.), polegającej na straszeniu odbiorców krzykliwą treścią oraz tytułem w tematach tak ważnych, jak bezpieczeństwo energetyczne kraju".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo energetyka Tauron Polska Energia energia elektryczna GOSPODARKA

Grupa Tauron doszła do porozumienia ze związkowcami. Będzie wyrównanie inflacyjne, zakończy się protest

Pracownicy spółek Grupy Tauron otrzymają w dwóch transzach wyrównanie inflacyjne w łącznej wysokości 7 tys. zł brutto - zakłada porozumienie, podpisane przez przedstawicieli strony społecznej i zarząd Taurona. Jesienią związkowcy i zarząd Grupy mają wznowić rozmowy płacowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Polska Energia związki zawodowe protest zarobki energetyka POLSKA społeczeństwo

Tauron zainwestuje około 48 mld w OZE do 2030 roku. Wiceprezes zdradza plany inwestycyjne Grupy

W 2030 roku około 80 procent wytwarzanej przez Grupę Tauron energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Takie jest główne założenie nowej strategii firmy, ogłoszonej podczas Kongresu 590 w podwarszawskim Nadarzynie, której szczegóły zdradził Polskiemu Radiu wiceprezes Tauronu Jerzy Topolski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tauron Tauron Polska Energia energetyka inwestycje energia elektryczna energia atomowa energia odnawialna ekologia klimat GOSPODARKA

Tauron modernizuje Elektrownię Jaworzno. Blok węglowy będzie lepiej współpracował ze źródłami OZE

Dobiegła końca modernizacja 200 MW bloku energetycznego na węgiel w Elektrowni Jaworzno w ramach programu Bloki 200+. Jednostka zyskała m.in. większą elastyczność pracy dla lepszej współpracy z OZE. Jak podkreślił Tauron, blok nr 6 elektrowni Jaworzno III został dostosowany do reżimu pracy uwzględniającego zwiększoną zmienność obciążenia oraz dużą liczbę odstawień i uruchomień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna OZE Tauron Polska Energia Jaworzno bezpieczeństwo energetyczne

Kłopoty z OZE? Tauron ostrzega i tłumaczy, dlaczego sieć energetyczna może mieć problem z przyłączaniem nowych źródeł odnawialnych

Potencjał w zakresie przyłączania dużych odnawialnych źródeł energii do sieci dystrybucyjnej kurczy się, w niektórych miejscach sieć nie jest już w stanie przyjąć kolejnych dużych źródeł wytwórczych – wskazuje koncern energetyczny Tauron w środowym komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Tauron Polska Energia odnawialne źródła energii energetyka sieć