X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szwedzkie media: na niepewnej sytuacji politycznej w RFN mogą zyskać Polska i Węgry

27.09.2021 12:46
Na niepewnej sytuacji w Niemczech po wyborach do Bundestagu, jeśli negocjacje o utworzeniu koalicyjnego rządu pod przewodnictwem SPD lub CDU/CSU przeciągną się do przyszłego roku, mogą skorzystać Polska i Węgry - pisze w poniedziałek "Dagens Nyheter".
Wybory w Niemczech
Wybory w Niemczech PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN

W komentarzu szwedzki dziennik przypomina, że choć Holandia czy Bułgaria od kilku miesięcy nie mają rządu, to w polityce europejskiej jest to prawie niezauważalne. Podobnie na UE nie miały wpływu kilkumiesięczne negocjacje w sprawie utworzenia rządu Szwecji w 2018 roku.

"Kiedy jednak nie jest pewne, kto będzie rządził w Niemczech, największym państwie członkowskim UE, ma to znaczenie. Za Angeli Merkel kraj ten pełnił rolę budowniczego sojuszy i negocjatora" - podkreśla gazeta.

"Dagens Nyheter" przypomina, że po poprzednich wyborach w Niemczech w 2017 roku koalicyjny rząd CDU/CSU z SPD powstał dopiero w lutym 2018 roku.

"Jeśli i tym razem zajmie to tyle czasu, czego większość obserwatorów zdaje się obawiać, jesteśmy blisko wyborów w kolejnym supermocarstwie. Prezydent Francji zostanie wybrany w kwietniu przyszłego roku. Istnieje ryzyko, że w takich ważnych tematach jak klimat i migracja zapanuje cisza, jeśli Niemcy i Francja będą zajęte własnymi sprawami wewnętrznymi" - prognozuje dziennik.

Według "Dagens Nyheter", "istnieje ryzyko, że również inne siły polityczne, tworzące rządy w Polsce i na Węgrzech odetchną z ulgą".

Gazeta zauważa również, że jeśli przyszłym kanclerzem Niemiec zostanie socjaldemokrata Olaf Scholz, to w żadnym z pięciu największych krajów UE nie będą rządzić ugrupowania tworzące Europejską Partię Ludową. "Francja jest liberalna, Hiszpania socjaldemokratyczna, Polską kieruje konserwatywna prawica, a Włochami apolityczny urzędnik" - zaznacza "Dagens Nyheter". 

PAP/dad

Wyszkoleni w Zabrzu lekarze przeprowadzili pierwszy przeszczep płuc na Ukrainie

27.09.2021 11:43
Ukraińscy lekarze, którzy kształcili się w zakresie transplantologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, przeprowadzili wraz z polskimi kolegami pomyślnie pierwszy na Ukrainie przeszczep płuc – poinformował w niedzielę dyrektor ŚCCS prof. Marian Zembala.

"UE będzie wyczekiwać na rząd w Berlinie". Wiceszef MSZ po wyborach w Niemczech

27.09.2021 12:08
- Niemcy długo będą skupione na polityce wewnętrznej, targi koalicyjne będą angażowały wszystkie siły polityczne, nie spodziewałbym się przełomu w funkcjonowaniu instytucji unijnych, a raczej wyczekiwania na utworzenie nowego rządu Niemiec - mówił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.