X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bilans XIV Polsko-Ukraińskich Spotkań w Jaremczu

02.10.2021 17:00
Już po raz 14. odbyły się Polsko-Ukraińskie Spotkania - Jaremcze 2021. Tematem tegorocznych spotkań było hasło przyświecające unii lubelskiej z 1569 roku - „Wolni z wolnymi, równi z równymi…” w odniesieniu do współczesnych polsko-ukraińskich relacji. Spotkania były też poświęcone 30. rocznicy uznania przez Rzeczpospolitą Polskę niepodległości Ukrainy.
Audio
  • Z Wojciechem Jankowskim, redaktorem naczelnym "Kuriera Galicyjskiego", rozmawiała Halina Ostas [posłuchaj]
XIV Spotkania Polsko-Ukraińskie w Jaremczu
XIV Spotkania Polsko-Ukraińskie w JaremczuFoto: Twitter/CKPiDE

W dwudniowych debatach wzięli udział naukowcy, przedstawiciele instytucji państwowych, dyplomaci oraz eksperci z Polski i Ukrainy. Uczestnicy rozmawiają na temat współczesnych wyzwań stosunków polsko-ukraińskich w sferze bezpieczeństwa, gospodarki, kultury, historii oraz współpracy transgranicznej.

Podczas oficjalnego otwarcia podkreślano, że Polska jako pierwsze państwo 30 lat temu uznała niepodległość Ukrainy. W tym roku również ważnym akcentem będzie wspomnienie dwudziestej rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ukrainy.

Inicjatorami spotkań jest redakcja "Kuriera Galicyjskiego" oraz Narodowy Uniwersytet Przykarpacki w Iwano-Frankiwsku. Partnerami są Fundacja Wolność i Demokracja. Projekt jest wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Haliny Ostas z Wojciechem Jankowskim, redaktorem naczelnym "Kuriera Galicyjskiego".


We Lwowie otwarto wystawę o Kazimierzu Górskim

01.10.2021 10:18
W setną rocznicę urodzin lwowiaka Kazimierza Górskiego, jednego z najwybitniejszych polskich trenerów piłki nożnej, na placu przy Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Medycznym otwarto wystawę poświęconą legendzie polskiego futbolu.

Gazprom wstrzymał tranzyt gazu na Węgry przez Ukrainę

01.10.2021 12:31
Rosyjski koncern Gazprom wstrzymał w piątek tranzyt gazu przez Ukrainę na Węgry - poinformowała państwowa spółka Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy.

150 lat polskiego osadnictwa w Kurytybie, w Brazylii

01.10.2021 15:58
150 lat temu, 30 września 1871 roku do Kurytyby przybyli pierwsi polscy emigranci. Tę ważną datę dla polskiego osadnictwa w Brazylii uczciła miejscowa Polonia, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Kurytybie.