X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Aktywność szpiegów białoruskiego reżimu w Polsce. Opublikowano wyniki raportu

14.01.2022 09:29
ByPol - organizacja białoruskich mundurowych, którzy przeszli na stronę opozycji, ujawniła, że na terenie Polski, Litwy i Ukrainy przebywali agenci Łukaszenki - donosi portal niezalezna.pl powołując się na telewizję Belsat.
Zrzut ekranu
Zrzut ekranuŹródło: youtu.be/xaMIXwr4Xl8

Jak czytamy na niezalezna.pl, autorzy raportu wskazują, że na wiecach Białorusinów w Polsce, Litwie i Ukrainie od sierpnia 2020 roku "widywano podejrzane osoby, których działacze diaspory białoruskiej nie znają". ByPol przypomina o groźbach artykułowanych przez białoruski reżim, które mówiły o "znalezieniu i sprzątnięciu" politycznych oponentów Łukaszenki "gdziekolwiek będą". 

Jednocześnie ByPol uspokaja, że "nie wszystkie podejrzane osoby są agentami dyktatora". Dziennikarze dodają, że większość obserwatorów wieców to agenci służb specjalnych Polski, Litwy i Ukrainy. Jednocześnie przyznają, że to, iż szpiedzy reżimu Łukaszenki działają na terytorium tych państw, jest pewne. Dwóch szpiegów Łukaszenki działających w Polsce ByPolowi udało się ujawnić.

Szpiedzy Łukaszenki w Polsce

Jak przypomina portal, 18 grudnia 2020 na podstawie dyplomatycznego paszportu przyleciał do Polski pułkownik 9. ("dywersyjnego") Wydziału GRU Białorusi Alaksiej Dudyki. Jego partnerem na terenie Polski ma być Dzmitryj Dunaj, który 18 grudnia 2020 roku zakończył trwającą 10 dni kwarantannę po przyjeździe do Polski autobusem na podstawie zwyczajnego paszportu.

Co robili w Polsce agenci Łukaszenki? Tego ByPol nie wyjaśnia, ponieważ za dokumentowanie ich działań odpowiedzialny jest polski kontrwywiad. Byli mundurowi wskazują, że "wyjazd służbowy agentów GRU związany był z białoruskimi aktywistami na terytorium Polski".

Dunaj wrócił na Białoruś 21 stycznia 2021 roku autobusem, zaś Dudykin odleciał do Mińska samolotem kolejnego dnia. Następnie obu mężczyzn usunięto z GRU i przeniesiono do Sił Operacji Specjalnych białoruskiej armii, gdzie zaczynali swoją karierę. Według informacji ByPol degradacja agentów była spowodowana tym, że przywłaszczyli pieniądze, które zaoszczędzili w trakcie misji w Polsce.

Agenci białoruskiego wywiadu na swoje wyjazdy zagraniczne otrzymują 65 dolarów dziennie na żywność i transport oraz dodatkowo 150 dolarów dziennie na wynajęcie hotelu lub mieszkania. Po powrocie do kraju są zobowiązani do zwrotu niewykorzystanych środków.


Źródło: niezalezna.pl

Litewskie media: na obniżce VAT w Polsce będą mogli zaoszczędzić też Litwini

13.01.2022 16:05
Litewskie media dużo uwagi poświęcają obniżce VAT w Polsce. Eksperci szacują, że mieszkańcy Litwy robiąc zakupy po 1 lutego w Polsce będą mogli zaoszczędzić nawet jedną trzecią tego co wydaliby na zakupy u siebie.

Bank Światowy podniósł szacunkowy wzrost PKB Polski w 2021 roku

13.01.2022 16:38
Według najnowszego raportu Banku Światowego "Global Economic Prospects" z 11 stycznia, szacowany wzrost PKB Polski w 2021 roku wyniósł 5,1 procent - informuje Ministerstwo Finansów. To wartość wyższa o 1,3 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim raportem z czerwca.