X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bank Światowy podniósł szacunkowy wzrost PKB Polski w 2021 roku

13.01.2022 16:38
Według najnowszego raportu Banku Światowego "Global Economic Prospects" z 11 stycznia, szacowany wzrost PKB Polski w 2021 roku wyniósł 5,1 procent - informuje Ministerstwo Finansów. To wartość wyższa o 1,3 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim raportem z czerwca.
Panorama Warszawy
Panorama WarszawyPatryk Kosmider/shutterstock

Nowy raport zawiera także prognozę przyszłego spowolnienia wzrostu PKB Polski. W roku 2022 wyniesie on 4,7 procent, a w 2023 roku 3,4 procent. Przedstawiono też prognozę dla całego świata. Przewidywany wzrost światowego PKB w latach 2021-2023 ma wynieść odpowiednio: 5,5 procent, 4,1 procent, oraz 3,2 procent. Spowolnią zarówno gospodarki rozwijające się i wschodzące, jak i rozwinięte.

"Wzrost światowej gospodarki ulegnie spowolnieniu w związku z niesłabnącą pandemią Covid-19, mniejszą stymulacją fiskalną gospodarek oraz utrzymującymi się zatorami łańcuchów dostaw. W przeciwieństwie do gospodarek rozwiniętych, wzrost gospodarczy w krajach rozwijających się, utrzyma się znacznie poniżej trendu sprzed pandemii" - informuje Ministerstwo Finansów.

Zdaniem Banku Światowego najważniejszymi ryzykami w gospodarce światowej będą nowe mutacje koronawirusa, inflacja i rosnące zadłużenie. Niektóre państwa mogą potrzebować restrukturyzacji swoich długów.


IAR/dad

Polska objęła przewodnictwo w OBWE. Zbigniew Rau ujawnił, jakie będą pierwsze cele

13.01.2022 15:44
Podczas trwającego w Wiedniu posiedzenia Stałej Rady Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie minister Zbigniew Rau zapowiedział, że pierwszą wizytę jako przewodniczący OBWE, ma zamiar złożyć na Ukrainie.

Litewskie media: na obniżce VAT w Polsce będą mogli zaoszczędzić też Litwini

13.01.2022 16:05
Litewskie media dużo uwagi poświęcają obniżce VAT w Polsce. Eksperci szacują, że mieszkańcy Litwy robiąc zakupy po 1 lutego w Polsce będą mogli zaoszczędzić nawet jedną trzecią tego co wydaliby na zakupy u siebie.