Polskie Radio
Section05
bank światowy

Rada Europejska przyjęła plan gospodarczy dla Białorusi zgłoszony przez Mateusza Morawieckiego

Przed rozpoczęciem drugiego dnia nadzwyczajnego szczytu UE w Brukseli premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Europejska przyjęła po długiej debacie zaproponowany przez niego w imieniu Grupy Wyszehradzkiej (V4) plan gospodarczy dla demokratycznej Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Białoruś premier Mateusz Morawiecki Rada Europy biznes przedsiębiorstwo finanse bank światowy

"Pomoże branży i spopularyzuje Polskę". Prof. Zbigniew Krysiak o bonie turystycznym

To jest kapitalna sprawa i niesie za sobą wiele korzyści. Pierwsza jest taka, że nasza branża może się odbudować. Druga sprawa, to popularyzacja Polski. To w długim terminie podziała w ten sposób, że nasza branża turystyczna rozwinie się i będzie bardziej konkurencyjna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z SGH i Instytutu Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA GOSPODARKA ekonomia Koronawirus w Polsce epidemia turystyka bank światowy

BŚ o kryzysie wywołanym pandemią: ważne, aby pomoc państwa była duża, szybka i celna

Bank Światowy przedstawił scenariusze dotyczące m.in. rozwoju regionu Europy i zalecenia odnośnie ratowania gospodarek przed recesją. Wzrost polskiej gospodarki spowolni w 2020 r. do 0,4 proc. z szacowanych 4,1 proc., ale w 2021 r. nasza gospodarka może przyspieszyć do ok. 2 proc. PKB - prognozują ekonomiści Banku. 
Zobacz więcej na temat:  bank światowy pkb koronawirus Koronawirus w Polsce

Bank Światowy przeznaczy 160 mld dolarów na walkę z pandemią

Bank Światowy ogłosił gotowość wydania w ciągu 15 miesięcy 160 mld dolarów na walkę z pandemią koronawirusa. Początkowe 1,9 mld dolarów w funduszach ratunkowych zostało zatwierdzone na programy reagowania w 25 najbardziej potrzebujących krajach. Zapowiedział ponadto przesunięcie środków w istniejących projektach finansowanych o wartości do 1,7 mld dolarów.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus GOSPODARKA bank światowy