Polskie Radio
Section05
Polski Ład

Sasin apeluje do koalicjantów: krytyka Polskiego Ładu nie służy nam, a tylko i wyłącznie opozycji

- Działania kontestujące Polski Ład ze strony naszych koalicjantów w sytuacji, kiedy on został zaakceptowany przez wszystkich uczestników Zjednoczonej Prawicy, na pewno nie służą dobrze sprawie - powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Polski Ład PiS Porozumienie Jarosława Gowina opozycja Jacek Sasin

"PiS zajmuje pierwsze miejsce i ma bezpieczną przewagę". Karol Gac o najnowszych sondażach

- Prawo i Sprawiedliwość zajmuje pierwsze miejsce w sondażach i ma bezpieczną przewagę nad pozostałymi partiami, ale to i tak nie jest poparcie, na jakie liczyli liderzy Zjednoczonej Prawicy po prezentacji Polskiego Ładu - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość sondaż Polski Ład koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Karol Gac

Na Polskim Ładzie zyskają samorządy. Znamy szczegóły finansowania ich inwestycji z tego programu

Wnioski inwestycyjne w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych będzie mogła złożyć każda jednostka samorządu. Po wstępnej, prawie automatycznej ocenie zostanie wydana promesa, która uprawni do ogłoszenia przetargu – powiedziała w poniedziałek Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK, podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład inwestycji infrastrukturalne UE samorząd BGK infrastruktura JST

Strategia Demograficzna 2040. Poseł PSL: zwiększenie dzietności w Polsce to niezwykle istotna kwestia

- Polityka demograficzna jest tym rodzajem prowadzenia spraw państwa, który jest uniwersalny i powinien łączyć wszystkich polityków. Bardzo serio trzeba odnosić się do tego typu kwestii - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak z PSL. Gościem "Dwóch stron" był także polityk PiS, Kazimierz Smoliński. - Cały pakiet związany z programem demograficznym, mam nadzieję, będzie jeszcze w tym roku uchwalony - mówił poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja społeczeństwo koalicja obywatelska PSL Mirosław Skowron Polski Ład dzietność

"Kompleksowy program". Michał Moskal o propozycjach Polskiego Ładu

- Tak kompleksowego programu dla młodych, który dotyczy zarówno kwestii fiskalnych, odpowiadających na potrzeby mieszkaniowe, zdrowotne, socjalno-bytowe czy rzeczy związane z cyfryzacją, jeszcze chyba nigdy nie zaprezentowała żadna partia polityczna - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA PiS Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość

Szef MEiN: Polski Ład zapewni duże inwestycje w żłobki i przedszkola

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystości otwarcia pierwszego żłobka w gminie Wólka w województwie lubelskim. Powstał on dzięki wsparciu z programu Maluch Plus. Na inwestycję, która pozwoli zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci, rząd przeznaczył około 750 tysięcy złotych, a władze gminy dołożyły 250 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek edukacja NAUKA Polski Ład

Premier: dzięki Polskiemu Ładowi w Polsce przybędzie nowoczesnych szkół

- 400 uczniów w tej szkole będzie się kształciło i to kształcenie będzie na najwyższym poziomie - mówił w piątek szef rządu Mateusz Morawiecki, który odwiedził budowę szkoły podstawowej w Przybysławicach w gm. Zielonki w woj. małopolskim. - Nowoczesnych szkół w Polsce będzie przybywać w ramach Polskiego Ładu - zapewnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki edukacja społeczeństwo Polski Ład

"Wszyscy skorzystamy na reformie". Minister finansów o Polskim Ładzie

- Podnosimy m.in. kwotę wolną od podatku. Spowoduje to, że więcej ludzi wyjdzie z szarej strefy. To jest zachęta, żeby oficjalnie pracować - mówił w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej. Jak wyjaśnił - w kieszeni obywateli, którzy mniej zarabiają, ma zostać więcej pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów GOSPODARKA Polski Ład finanse pieniądze Krzysztof Świątek deficyt budżetowy inflacja