X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Uprowadzony w grudniu polski marynarz uwolniony

17.01.2022 13:20
Uprowadzony w grudniu ub.r. w Zatoce Gwinejskiej polski marynarz został uwolniony. Polak wrócił już do kraju i jest w dobrym stanie - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Do porwania doszło w grudniu ubiegłego roku w Zatoce Gwinejskiej.
Do porwania doszło w grudniu ubiegłego roku w Zatoce Gwinejskiej.Fot.: pixabay.com/Thomas_G

Jak przekazało MSZ w komunikacie, "członkowie załogi statku porwanego w połowie grudnia 2021 r. u wybrzeży Nigerii, w tym obywatel RP, zostali uwolnieni". "Uprowadzony Polak wrócił już do kraju i jest w dobrym stanie" - poinformowano.

Posłuchaj
00:19 11505112_1.mp3 "Polski marynarz jest już ze swoją rodziną i czuje się dobrze" - mówi rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

 

"Marynarze zostali uwolnieni dzięki działaniom armatora oraz sprawnej, profesjonalnej współpracy służby konsularnej i innych polskich instytucji z władzami Danii i Nigerii oraz z firmą zatrudniającą załogę statku" - napisano w komunikacie resortu.

Posłuchaj
00:12 11505112_2.mp3 Łukasz Jasina apeluje do polskich marynarzy, którzy pracują w regionie Zatoki Gwinejskiej.

 

Po stronie polskiej sprawą zajmował się międzyresortowy zespół pod przewodnictwem wiceministra Piotra Wawrzyka.


Wydarzenie z połowy grudnia ub.r. było szóstym porwaniem obywatela Polski w Zatoce Gwinejskiej od 2013 roku. "Apelujemy do polskich marynarzy, by przed podjęciem pracy na statku w niebezpiecznym regionie świata zawsze sprawdzali, czy armator posiada odpowiednie ubezpieczenie na wypadek uprowadzenia załogi" - podkreśliło MSZ.

Według Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) w 2020 roku spośród 135 marynarzy porwanych na całym świecie 130 uprowadzono w Zatoce Gwinejskiej, co jest rekordem w tym rejonie. 

PAP/IAR/dad

Rosja wydala kilku pracowników amerykańskiej ambasady

17.01.2022 10:03
Rosja wydala kilku pracowników amerykańskiej ambasady - podało radio Echo Moskwy. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że to odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych. Wcześniej ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow przekazał dziennikarzom, że amerykańska administracja poleciła, aby trzydziestu rosyjskich dyplomatów opuściło USA.

Dwie grupy cudzoziemców próbowały sforsować polsko-białoruską granicę

17.01.2022 12:35
W niedzielę dwie grupy cudzoziemców próbowały nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Większa liczyła aż 34 osoby - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.