Polskie Radio
Section05
porwanie

"To były trudne czasy, policja przeżywała dużą zmianę". Szymon Wochal o zaginięciu Anety Dymiszkiewicz

- Odchodzili milicjanci z bardzo dużym doświadczeniem, przychodzili nowi funkcjonariusze. Przestępczość w Polsce była na bardzo wysokim poziomie, tworzyły się grupy przestępcze, które robiły co chciały przez długie lata - tłumaczył w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy TVP Szymon Wochal, który badał sprawę niewyjaśnionego do dziś zaginięcia Anety Dymiszkiewicz, które miało miejsce w 1995 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor śmierć zabójstwo porwanie policja służby i bezpieczeństwo przestępczość POLSKA

"Zagrożenie wybuchu bomby z założenia fałszywe". Jest nowy raport ws. porwania samolotu Ryanair przez Białoruś

W maju ubiegłego roku władze Białorusi dopuściły się porwania polskiego samolotu linii lotniczych Ryanair, powołując się na informację o bombie znajdującej się na pokładzie. Rada Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wydała raport, w którym stwierdziła, że nie tylko alarm, ale w ogóle zagrożenie wybuchem bomby "było z założenia fałszywe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mińsk Białoruś Ryanair samolot lotnictwo porwanie ONZ

Poznała Tunezyjczyka przez internet. Porwana i maltretowana Polka została uwolniona dzięki SMS-om do policjanta

Z pomocą śląskiej policji Polka przetrzymywana i maltretowana w Tunezji przez mężczyznę, z którym wcześniej nawiązała znajomość przez internet, została uwolniona i wróciła do kraju – podał we wtorek zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska Interpol służby i bezpieczeństwo internet porwanie