Redakcja Polska

Ukraińcy zestrzelili nad obwodem winnickim rakietę Iskander

22.03.2022 15:17
Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła we wtorek rosyjską rakietę Iskander nad obwodem winnickim w centralnej części kraju – poinformowały władze tego regionu.
Rakiety Iskander
Rakiety IskanderID1974/ Shutterstock

Szef władz obwodowych Serhij Borzow opublikował na Facebooku zdjęcie fragmentu zestrzelonej rakiety, która upadła, jak można wnioskować, na pole. 

W obwodzie winnickim nie ma wojsk rosyjskich, natomiast region ten jest częstym celem rosyjskich ataków rakietowych. We wtorek w obwodzie winnickim co najmniej pięć razy ogłaszano alarm przeciwlotniczy. 


PAP/FB/dad

"Przywódcy Rosji zachowują się na Ukrainie, jak Hitler w Polsce". Mocne przesłanie Andrzeja Dudy

22.03.2022 14:39
Armia rosyjska i rosyjscy przywódcy zachowują się jak Hitler i niemieckie SS, i muszą ponieść za to odpowiedzialność przed międzynarodowymi trybunałami - powiedział prezydent Andrzej Duda, który we wtorek składa wizytę w Bułgarii. Bułgarski prezydent Rumen Radew zapewnił o gotowości do pomagania uchodźcom z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

Polska zastąpi Rosję w Grupie G20? Amerykanie są na tak

22.03.2022 14:46
Polska zabiega o zastąpienie Rosji w Grupie G20. Ze strony polskiej sprawą zajmuje się minister rozwoju i technologii Piotr Nowak, który był z wizytą w USA w połowie marca, spotkał się m.in. z przedstawicielami amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Handlu USA.

"Washington Post": wizyta Bidena w Polsce pokazuje pozycję tego kraju w NATO i rolę w przyjęciu uchodźców

22.03.2022 14:53
Decyzja prezydenta USA Joe Bidena, by podczas swojej wizyty w Europie odwiedzić Polskę pokazuje pozycję tego największego kraju wschodniej flanki NATO oraz jego rolę w przyjmowaniu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy - pisze we wtorek dziennik "Washington Post".