Redakcja Polska

Dmytro Kułeba: Rosja przygotowała kampanię informacyjną, by powstrzymać dostawy broni na Ukrainę

11.04.2022 12:11
Rosja przygotowała kampanię dezinformacyjną na temat Ukrainy, wymierzoną w zagraniczne media i polityków, bo wie, że dostawy broni z zagranicy są obecnie kluczowe dla naszego kraju - poinformował w poniedziałek na Twitterze ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.
Szef MSZ Ukrainy: Rosja przygotowała kampanię informacyjną, by powstrzymać dostawy broni na Ukrainę
Szef MSZ Ukrainy: Rosja przygotowała kampanię informacyjną, by powstrzymać dostawy broni na UkrainęLafargue Raphael/PAP/Abaca

"Rosja wie, że dostawy broni są kluczowe dla Ukrainy i mobilizuje wszelkie siły, aby im zaszkodzić" - napisał Kułeba.

Szef MSZ dodał, że Moskwa przygotowała "masową kampanię informacyjną wymierzoną w zagraniczne media i polityków. Ich fabryka trolli może spamować maile i zalewać (internet) komentarzami zawierającymi dezinformację na temat Ukrainy". Kułeba zaapelował, by nie dać się zmanipulować.


PAP/IAR/dad

Ukraińscy rolnicy rozpoczęli prace polowe – w kamizelkach kuloodpornych, bo 30 km dalej jest front

11.04.2022 09:55
Niektórzy rolnicy w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie Ukrainy rozpoczęli już prace polowe pomimo zagrożenia ostrzałem i oddalonej o zaledwie 30 km linii frontu – podaje agencja Ukrinform w reportażu ze wsi Komyszuwacha.

Prorosyjskie manifestacje w Niemczech. "Donbas należy do Rosji!"

11.04.2022 10:17
W miniony weekend na niemieckich ulicach znów zaroiło się od wielbicieli Władimira Putina. W Hanowerze, Stuttgarcie i Frankfurcie nad Menem odbyły się prokremlowskie manifestacje. Zauważono na nich także złowieszcze symbole, kojarzące się z działaniami wojennymi Rosji na Ukrainie.

Coraz głośniejsze apele w Unii Europejskiej o nałożenie embarga na import ropy z Rosji

11.04.2022 11:04
W Unii Europejskiej coraz głośniejsze są apele o nałożenie embarga na import ropy z Rosji. Mówiło o tym wielu ministrów spraw zagranicznych z krajów członkowskich przed spotkaniem w Luksemburgu. Początkowo do nałożenia surowych sankcji w sektorze energetycznym wzywały tylko Polska i kraje bałtyckie.