X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Francja: polski ksiądz zaatakowany przez nożownika w Nicei

24.04.2022 13:35
Polski ksiądz został zaatakowany przez nożownika w Nicei na południu Francji - dowiedziało się Polskie Radio. Wcześniej francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin poinformował, że atak miał miejsce w jednym z nicejskich kościołów i że życie księdza nie jest zagrożone.
Koścół Saint-Pierre-dArene po ataku nożownika
Koścół Saint-Pierre-d'Arene po ataku nożownika PAP/EPA/SEBASTIAN NOGIER

Atak nastąpił około 10.00 rano w kościele Saint-Pierre d’Arene znajdującym się w centrum Nicei. Według zeznań świadków, uzbrojony w nóż mężczyzna wszedł do świątyni kilka minut przed początkiem mszy świętej. Napastnik rzucił się na księdza, uderzając go kilkakrotnie nożem. Nożownik ranił też zakonnicę. Kilka chwil później został zatrzymany przez policję.

Jak dowiedziało się Polskie Radio, ofiarą ataku jest polski ksiądz pracujący od wielu lat w nicejskiej diecezji . 57-letni duchowny trafił do szpitala z ranami klatki piersiowej i nogi.

Sprawcą ataku jest 31-letni mężczyzna z francuskim obywatelstwem. Według źródeł policyjnych, cierpi na zaburzenia psychiczne i wiele razy przebywał w zakładzie dla umysłowo chorych

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Francja atak terrorystyczny

"Wytchnienia, pokoju, nowej nadziei". Życzenia pary prezydenckiej w prawosławną Wielkanoc

24.04.2022 10:15
Para prezydencka złożyła życzenia wiernym Kościołów wschodnich w związku z przypadającą dziś prawosławną Wielkanocą. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda życzyli im pokoju i nadziei.

Amerykańscy sekretarze stanu i obrony mają odwiedzić Kijów

24.04.2022 10:53
Amerykańscy sekretarze stanu i obrony mają dzisiaj odwiedzić Kijów. Poinformował o tym wczoraj ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Antony Blinken i Lloyd Austin będą najwyższymi rangą politykami USA w Kijowie od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego.

Ukraina przez siedem lat bezskutecznie zwracała się do Wielkiej Brytanii o broń

24.04.2022 12:23
Ukraina przez siedem lat wielokrotnie zabiegała o zakup broni od Wielkiej Brytanii, ale rządy trzech kolejnych premierów - Davida Camerona, Theresy May i Borisa Johnsona - odmawiały jej, obawiając się, że to wywoła gniew Rosji - pisze "The Sunday Times".