X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mieszkańcy Mariupola w zamian za obietnicę odszkodowania od Rosji mają oskarżać Ukrainę

16.05.2022 15:22
W zamian za obietnicę odszkodowania od Rosji za zniszczone w Mariupolu domy lub śmierć bliskich mieszkańcy są zobowiązywani do podpisywania oświadczeń, że "zniszczeń dokonały wojska ukraińskie" – powiadamia w poniedziałek doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.
Wojna na Wschodzie. Ukraina ostrzega przed złudnymi obietnicami Rosjan
Wojna na Wschodzie. Ukraina ostrzega przed złudnymi obietnicami RosjanPAP/AA/ABACA

"Rosja przygotowuje w Mariupolu największy zbiór „świadectw” o tym, że miasto zostało zniszczone przez ukraińskie wojska. Te zaświadczenia mają być sporządzane osobiście, w formie pisemnej" - pisze Andriuszczenko w Telegramie.

W tym celu, jak utrzymuje doradca mera, w mieście ogłoszono rozpoczęcie rejestracji w celu otrzymania odszkodowań. Za utracone mieszkanie Rosjanie mają obiecywać 500 tys. rubli (ok. 6 tys. dolarów), a za śmierć bliskiej osoby – 3 mln rubli (ok. 33 tys. dol.).

Warunkiem przy składaniu takiego wniosku jest własnoręczne poświadczenie, że "majątek został zniszczony przez ukraińskie wojsko", a bliskich "zabiła armia ukraińska" – pisze Andriuszczenko, dodając, że w obliczu presji psychologicznej i blokady informacyjnej mieszkańcy składają stosowne oświadczenia.

Andriuszczenko uważa, że te zeznania zostaną wykorzystane do "wpływania na międzynarodową opinię publiczną". Ocenia również, że w rzeczywistości odszkodowania nie zostaną wypłacone, bo tylko "na realizację swoich obietnic wobec mieszkańców Mariupola Rosja musiałaby wydać nie mniej niż 2,5 mld dol.". 


PAP/dad

Ukraińcy zgotowali piekło rosyjskim żołnierzom. Klęska gorsza niż zatopienie "Moskwy"

16.05.2022 11:14
Uderzenie na batalion, który próbował przeprawić się przez rzekę Doniec w obwodzie ługańskim, było jednym z najbardziej dotkliwych dla rosyjskiej armii od początku inwazji. Według szacunków "New York Timesa" zginęło tam lub zostało rannych prawie 500 żołnierzy. Ukraińcy zniszczyli około 80 jednostek sprzętu okupantów. To dla Kremla gorsza strata niż zatopienie krążownika "Moskwa" – podkreśla ukraińska agencja Unian.

Pekin traci cierpliwość do Moskwy i zaczyna to okazywać

16.05.2022 13:41
Zdaniem byłego chińskiego dyplomaty Gao Yu-shenga, fiasko rosyjskiego blitzkriegu i niemożność osiągnięcia szybkiego zwycięstwa oznacza początek rosyjskiej klęski. - Rosyjska gospodarka i siła finansowa, które są niewspółmierne do jej statusu tzw. supermocarstwa, nie są w stanie utrzymać wysokotechnologicznej wojny kosztującej setki milionów dolarów dziennie - oświadczył były ambasador Pekinu w Kijowie.

Relacje Berlin-Moskwa. Sondaż: Polacy nie wierzą w niemiecką przemianę

16.05.2022 14:44
Jaki wpływ według Pani/Pana będzie miała wojna na Ukrainie na politykę Niemiec wobec Rosji? Takie pytanie pracowania Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zadała Polakom. Odpowiedzi wskazują, że raczej nie wierzymy w trwałą zmianę w podejściu Berlina do Moskwy.