Redakcja Polska

Rosyjski atak rakietowy na Winnicę. Ofiary to głównie cywile, w tym dzieci

14.07.2022 13:24
W rosyjskim ataku rakietowym na ukraińską Winnicę zginęło 20 osób, w tym troje dzieci, a rannych jest 90 - z czego 50 ma ciężkie obrażenia. Dwie rosyjskie rakiety trafiły w parking i budynek w centrum miasta - spłonęło około 25 pojazdów, a budynek został poważnie uszkodzony. Znajdowały się w nim między innymi pomieszczenia biurowe i centrum medyczne.
Winnica po uderzeniach rosyjskich rakiet.
Winnica po uderzeniach rosyjskich rakiet.Zdjęcie: Telegram/Anton Gerashchenko

Na miejscu trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza. Do godziny 13:00 miejscowa policja otrzymała zgłoszenia łącznie 15 zaginionych osób. Do tej pory ich nie odnaleziono.


Media, powołując się na dane policji, informują o 90 rannych.

Do ataku odniósł się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Codziennie Rosjanie przeprowadzają ataki na cywilów, zabijają dzieci i kierują rakiety na obiekty cywilne. Tam nie ma wojskowych celów. Jak to nazwać jeśli nie jawnym aktem terroru?" - napisał.

PAP/IAR/dad

Zbigniew Rau w Hadze: zbrodniarze wojenni zostaną postawieni przed sądem i skazani

14.07.2022 10:48
Niezależnie jak długo to będzie trwało, dojdzie do postawienia zbrodniarzy wojennych przed sądem i ich skazania - powiedział w czwartek w Hadze szef polskiego MSZ Zbigniew Rau przed otwarciem międzynarodowej konferencji dotyczącej odpowiedzialności za zbrodnie popełniane na Ukrainie w trakcie rosyjskiej inwazji.

Stanisław Żaryn: wojna przeciwko Ukrainie jest dla Kremla jedynie przystankiem

14.07.2022 11:44
W najbliższym czasie agresja Rosji na Ukrainę nie zakończy się, po krótkiej przerwie operacyjnej Kreml rozpocznie nowe ataki; będzie też dalej trwała wojna informacyjna - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rozpoczęły się dostawy samolotów C-130H Hercules dla Sił Powietrznych RP

14.07.2022 15:15
Rozpoczęły się dostawy samolotów C-130H Hercules, które zwiększą poziom dostępności operacyjnej floty transportowej polskich Sił Powietrznych  oświadczył w czwartek wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.