Redakcja Polska

Ojciec Novaka Djokovića i sympatycy Władimira Putina. Rosjanie łamią zasady w Australian Open

26.01.2023 11:00
Ojciec byłego lidera rankingu ATP Novaka Djokovića przy okazji ćwierćfinałowego meczu syna w Australian Open pozował do zdjęć z sympatykami Władimira Putina. "Niech żyje Rosja" - krzyczał Srdjan Djoković.
Organizatorzy trwającego w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open zakazali kibicom wnoszenia na trybuny flag Rosji oraz Białorusi
Organizatorzy trwającego w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open zakazali kibicom wnoszenia na trybuny flag Rosji oraz Białorusi PAP/EPA/LUKAS COCH

Organizatorzy trwającego w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open zakazali kibicom wnoszenia na trybuny flag Rosji oraz Białorusi. Tenisiści z tych krajów zostali wprawdzie dopuszczeni do rywalizacji, jednak występują w turnieju jako "neutralni". Tymczasem podczas ćwierćfinałowego pojedynku Novaka Djokovića z Andriejem Rublowem doszło do złamania tych zasad. Kibice rosyjskiego tenisisty przy okazji urządzili na widowni wiec wsparcia dla Władimira Putina.

Rosjanie łamią zasady w Australian Open

To pełny pakiet. Wśród serbskich flag jest flaga rosyjska, Putin, symbol Z, tzw. flaga Donieckiej Republiki Ludowej. To taka hańba… - skomentował ukraiński ambasador Vasyl Myroshnychenko.

Okazuje się, że ojciec Djokovica - który łatwo pokonał Rublowa awansując do półfinału Australian Open - pozował do zdjęć z rosyjskimi kibicami. Ci po raz kolejny prezentowali flagi oraz koszulki z literą "Z". Symbolizuje ona rosyjską agresję na Ukrainę.

Organizatorzy Australian Open wydali oświadczenie: "Niewielka grupa osób wywieszała nieodpowiednie flagi i symbole oraz groziła ochroniarzom po meczu w środę wieczorem i została usunięta z trybun. (...) Zawodnikom i ich teamom przypomniano o zasadach dotyczących flag i symboli w celu uniknięcia dalszych zakłóceń porządku."

Źródło: niezalezna.pl/ho

Zobacz więcej na temat: wojna na Ukrainie Rosja Tenis

Joe Biden: Ukraina nie zaczęła tej wojny. Gdyby rosyjskie czołgi zawróciły, wojna zakończyłaby się dzisiaj

26.01.2023 09:00
Prezydent USA Joe Biden ogłosił, że USA przekażą Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams. Jak zapowiedział Biały Dom, czołgi zostaną zakupione dla Ukrainy i ich dostawa zajmie "miesiące", ale szkolenia rozpoczną się już wkrótce.

"Putin boi się porażki". Szef niezależnego rosyjskiego portalu apeluje do rodaków

26.01.2023 10:00
Szef rosyjskiego portalu niezależnego Mediazona apeluje do Rosjan, aby nie poddawali się kremlowskiej propagandzie. Siergiej Smirnow wyjaśnia, że po upadku reżimu Władimira Putina Rosja nie przestanie istnieć, ale będzie miała szansę na demokratyczne przemiany.

Najemnicy Grupy Wagnera masowo giną na wojnie. "NYT": liczba nagrobków zwiększyła się siedmiokrotnie

26.01.2023 13:00
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy siedmiokrotnie zwiększyła się liczba nagrobków na cmentarzu rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Grupa Wagnera, utworzonym w Kraju Krasnodarskim na południowym zachodzie Rosji - napisał amerykański dziennik "New York Times", powołując się na zdjęcia satelitarne i fotografie z miejsca pochówków.