Redakcja Polska

Ukraińska prokuratura: armia rosyjska zabiła ponad 520 dzieci

03.02.2024 12:25
W wyniku agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę do tej pory zginęło 522 ukraińskich dzieci, a 1217 zostało rannych - podała w sobotę prokuratura generalna w Kijowie.
Prace rozpoczęła Międzynarodowa Koalicja na rzecz Powrotu Ukraińskich Dzieci
Prace rozpoczęła Międzynarodowa Koalicja na rzecz Powrotu Ukraińskich DzieciFB/Генеральний штаб ЗСУ

"Według oficjalnych informacji prokuratorów ds. nieletnich do ranka 3 lutego 2024 r. zginęło 522 dzieci, a ponad 1217 odniosło rany o różnym stopniu ciężkości" – napisano w komunikacie prokuratury, cytowanym przez agencję Ukrinform.

Dane te nie są ostateczne. Jak sprecyzowała ukraińska prokuratura, trwają prace nad ich aktualizacją w miejscach działań wojennych, na terytoriach tymczasowo zdobytych i wyzwolonych.

Jak podaje Ukrinform, prace rozpoczęła Międzynarodowa Koalicja na rzecz Powrotu Ukraińskich Dzieci, której współprzewodniczą Ukraina i Kanada.

IAR/PAP/dad

Sprawa rosyjskiej rakiety nad Polską. Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo

01.02.2024 14:52
- W związku z niepokojącym zdarzeniem, do którego doszło 29 grudnia 2023 roku, informuję, że Dział Wojskowy Prokuratury Rejonowej w Lublinie wszczął śledztwo w sprawie naruszenia przestrzeni powietrznej RP przez niezidentyfikowany obiekt latający - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Kolejna dotkliwa strata rosyjskiej floty czarnomorskiej. Ukraińskie siły zatopiły kuter rakietowy

01.02.2024 15:15
Wywiad wojskowy Ukrainy HUR poinformował o zniszczeniu rosyjskiego kutra rakietowego Iwanowiec, który patrolował Morze Czarne w pobliżu okupowanego Krymu. Wartość jednostki, która poszła na dno, to 60-70 mln USD – przekazano w opublikowanym w czwartek komunikacie.

Kreml manipulował protestami w Katalonii. Są wyniki śledztwa hiszpańskich służb

02.02.2024 13:49
Były premier Katalonii Carles Puigdemont przed próbą ogłoszenia w październiku 2017 r. niepodległości tego regionu miał rozmawiać w Barcelonie z wysłannikiem władz Rosji - wynika ze śledztwa hiszpańskich służb o kryptonimie "Voloh".

Białystok: Rosjanin i Białorusin nieprawomocnie skazani za szpiegostwo

02.02.2024 15:16
Na kary po cztery lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku Rosjanina i Białorusina, oskarżonych o prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego. Cały proces, który w pierwszej instancji trwał blisko rok, odbywał się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny.