Redakcja Polska

Ponad połowa Polaków obawia się wojny z Rosją. Szczególnie boją się mieszkańcy jednego regionu

20.02.2024 09:02
Ponad połowa Polaków bierze pod uwagę wojnę NATO z Rosją; 32 proc. respondentów nie obawia się takiego scenariusza - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla wtorkowego "Super Expressu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock.com / Oleg Elkov

W sondażu zapytano ankietowanych, czy obawiają się, że może dojść do wojny Rosji z NATO. 56 proc. ankietowanych przyznało, że ma takie obawy. 32 proc. respondentów nie widzi takiego zagrożenia, a 12 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Zdaniem gen. Leona Komornickiego, obawy są dużo większe na wschodzie kraju, blisko granicy z Białorusią i Ukrainą. "Przecież to tam wlatują rakiety do naszej przestrzeni powietrznej. Te nastroje z pewnością się udzielają" - powiedział gazecie były wojskowy.

Badanie zrealizowano 11 lutego metodą CAWI na próbie 1060 dorosłych Polaków.


PAP/dad

Joe Biden dla Polskiego Radia: rozważamy dodatkowe sankcje na Rosję

19.02.2024 17:47
Joe Biden rozważa nałożenie dodatkowych sankcji na Rosję. Prezydent USA powiedział o tym odpowiadając na pytanie Polskiego Radia. Biden ostro skrytykował Republikanów za wstrzymywanie pomocy dla Ukrainy i odwracanie się od NATO.

Lotnisko Chopina obsłuży w tym roku ponad 20 milionów podróżnych

19.02.2024 18:13
Warszawskie lotnisko Chopina w tym roku chce obsłużyć 20 i pół miliona podróżnych. Byłyby to rekord w historii stołecznego portu. Dotychczasowy rekord wynosi 19 milionów pasażerów i został pobity w 2019 roku. W zeszłym roku lotnisko odprawiło ponad 18 milionów osób.