Polskie Radio
Section05
Lotnisko Chopina

Obsługa VIP dla olimpijczyków. Lotnisko i PKOL przedłużyły umowę

Ułatwienia w parkowaniu samochodów, szybka ścieżka odprawy i pomoc w przenoszeniu specjalistycznego sprzętu. Polski Komitet Olimpijski oraz władze spółki PPL zarządzającej lotniskiem Chopina w Warszawie przedłużyły umowę, która pomoże polskim sportowcom lecącym na XXXII Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Umowa lotniska z PKOL będzie obowiązywać przez trzy lata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Lotnisko Chopina PKOl umowa

Rozwój lotnisk w Polsce. Maciej Lasek nie wyklucza powrotu do inwestycji na Okęciu

- Niezależnie od decyzji, jaka zostanie podjęta w sprawie lotniska centralnego, jesteśmy już zakładnikami ograniczonej przepustowości na Okęciu - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek. Dodał, że jest możliwy bardzo szybko powrót do inwestycji na Lotnisku Chopina. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny transport logistyka lotnictwo lotnisko w Modlinie Lotnisko Chopina Okęcie LOT turystyka

Lotnisko Chopina w Warszawie. Wyniki w 2023 roku lepsze od prognoz

Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło w 2023 roku odprawiło blisko 18,5 mln pasażerów. Port zamknął zeszły rok wynikiem, który znacznie przewyższył prognozy. W sierpniu stołeczny port zanotował najwyższą w historii liczbę odprawionych podróżnych w ciągu doby - 67.968 osób. Rekordowy okazał się również tonaż obsłużonego cargo.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Lotnisko Chopina port lotniczy Strefa Schengen transport podróże infrastruktura

Pozostawiony bagaż na sprzedaż? Rzecznik Lotniska Chopina: to oszustwo

Oszuści mają kolejny sposób na wyłudzenie naszych danych osobowych. - Ponownie pojawiają się strony podszywające pod Lotnisko Chopina i oferujące sprzedaż pozostawionych lub zagubionych bagaży - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Dermont, rzecznik prasowy Lotniska Chopina. Jak nie dać się oszukać?
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Weronika Puszkar Lotnisko Chopina Anna Dermont Mariusz Piotrowski

Nagły atak zimy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wstrzymano lądowania samolotów

Atak zimy na lotnisku Chopina w Warszawie. Z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, około południa koniczne było wstrzymanie lądowań samolotów. Przerwa trwała około 20 minut. Jak informuje rzeczniczka lotniska Anna Dermont, do akcji ruszył sprzęt odśnieżający. Konieczne było odśnieżenie drogi startowej numer 3. Jedna linia lotnicza - British Airways podjęła decyzję o przekierowaniu samolotu lecącego z Londynu do Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zima śnieg IMGW Lotnisko Chopina samolot samoloty

Budować czy nie budować? Niejednoznaczne opinie polityków opozycji dot. projektu CPK

Amerykański politolog polskiego pochodzenia Andrew Mychta napisał w mediach społecznościowych, że "projekty takie jak Via Baltica, Via Carpatia i CPK w Polsce powinny mieć najwyższy priorytet". To nie jedyny głos opowiadający się za kontynuacją tych inwestycji. Wśród polityków opozycji nie brakuje jednak opinii, że plan budowy CPK, w najlepszym wypadku, należy okroić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centralny port komunikacyjny Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska lotnisko w Modlinie Lotnisko Chopina kolej infrastruktura

TYLKO U NAS Wildstein odpowiada Sawickiemu ws. CPK: jego opowieści to zestaw absurdów wołających o pomstę do nieba

- Zmiana lokalizacji CPK, o której mówi Marek Sawicki, wiązałaby się z tym, że założenia tego przedsięwzięcia byłyby nie do zrealizowania - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta, odnosząc się do wypowiedzi marszałka seniora, że lotnisko CPK nie powinno powstać w Baranowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Marek Sawicki centralny port komunikacyjny inwestycje GOSPODARKA samoloty transport Lotnisko Chopina lotnisko w Modlinie koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska lewica Polska 2050 infrastruktura