Redakcja Polska

Po sobotnim ataku Rosji rośnie liczba ofiar w Odessie

03.03.2024 15:00
Rosja zaatakowała nocą z piątku na sobotę dronami bojowymi obwód odeski, charkowski i sumski. Jeden z bezzałogowców uderzył w blok w Odessie. Ratownicy wydobyli spod gruzów, m.in. ciała matki i trzymiesięcznego dziecka
Audio
  • Ukraińcy o trudnej sytuacji na froncie [posłuchaj]
Wojna na Ukrainie
Wojna na Ukrainiedeniska_ua/shutterstock

Ciało kolejnego niemowlęcia wydobyto spod gruzów bloku w Odessie, w który uderzył rosyjski dron - poinformowały władze obwodu odeskiego na południu Ukrainy. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 10.

"Właśnie obok ciała kobiety znaleziono ciało jeszcze jednego niemowlęcia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko nawet nie miało roku" - napisał szef władz obwodowych Ołeh Kiper. Ratownicy kontynuują rozbiórkę gruzów. 

Służby ratunkowe poinformowały, że matka próbowała zakryć swoim ciałem 8-miesięczne dziecko. Rosja zaatakowała nocą z piątku na sobotę dronami bojowymi obwód odeski, charkowski i sumski. Jeden z bezzałogowców uderzył w blok w Odessie. Ratownicy wydobyli spod gruzów m.in. ciała matki i trzymiesięcznego dziecka.

Ołeh Kiper przekazał, że niedziela jest w Odessie oraz w obwodzie odeskim dniem żałoby. „W Odessie i w obwodzie ogłoszono dziś żałobę po zabitych w następstwie rosyjskiego ataku. Ogromny ból nie tylko dla ziemi odeskiej, ale całej Ukrainy. Operacja poszukiwawcza trwa” – powiadomił

Rosja zaatakowała nocą z piątku na sobotę dronami bojowymi obwód odeski, charkowski i sumski. Jeden z bezzałogowców uderzył w blok w Odessie. Ratownicy wydobyli spod gruzów m.in. ciała matki i trzymiesięcznego dziecka. 

"Takie ataki dronów Shahed nie mają sensu militarnego i nie mogą go mieć. Jest to terroryzm, którego celem jest wyłącznie zniszczenie życia, wyłącznie zastraszenie ludzi" – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

IAR/PAP/ks

Zobacz więcej na temat: wojna na Ukrainie Odessa Rosja

Unia podwoi produkcję amunicji. Szefowa KE zapowiada "turboprzyśpieszenie" zbrojeniówki

28.02.2024 13:19
Unia Europejska do końca 2025 roku podwoi produkcję amunicji do poziomu ponad 2 milionów sztuk - poinformowała w Strasburgu przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. Polityk zapowiedziała też szereg innych działań na rzecz zwiększenia zdolności obronnych Unii, w tym wspólne zakupy uzbrojenia i "turboprzyspieszenie" europejskiego przemysłu zbrojeniowego.

Szefowie parlamentów V4: Ukraina ma prawo negocjować koniec wojny na własnych warunkach

29.02.2024 17:08
Przewodniczący parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej zobowiązali się do dalszego politycznego, gospodarczego i wojskowego wsparcia Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne. W deklaracji przyjętej na szczycie w Pradze stwierdzili, że pomoc będzie udzielana na podstawie suwerennych decyzji każdego z państw V4.

Wołodymyr Zełenski o zmianach w ukraińskiej armii

03.03.2024 08:40
Mówiąc o ataku rosyjskich dronów na Odessę, w którym zginęło siedem osób, Wołodymyr Zełenski podkreślił, że do takich strat prowadzą opóźnienia w dostarczaniu broni na Ukrainę.