X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonia4Neighbours. Polacy na całym świecie pokazali swoją solidarność z sąsiadami

06.07.2020 13:00
– Dziękuję w imieniu polskiego rządu i polskiej dyplomacji za zaangażowanie i aktywny udział w niesieniu osobom potrzebującym pomocy w walce z pandemią – mówił wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas spotkania online z przedstawicielami Polonii z Ameryki Północnej, Południowej, Europy oraz Azji, uczestnikami Akcji „Polonia4Neighbours”.
Audio
  • Relacja ze spotkanie uczestników akcji MSZ Polonia4Neighbours z wiceministrem Szymonem Szynkowskim vel Sęk i dyrektor Iwoną Kozłowską cz.1 [posłuchaj]
Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk spotkał się online z przedstawicielami Polonii z Ameryki Północnej, Południowej, Europy oraz Azji, uczestnikami Akcji Polonia4Neighbours
Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk spotkał się online z przedstawicielami Polonii z Ameryki Północnej, Południowej, Europy oraz Azji, uczestnikami Akcji „Polonia4Neighbours”Foto: Twitter/MSZ

W czerwcowym spotkaniu online wzięli udział przedstawiciele polonijnego środowiska lekarskiego, duchowieństwa, organizacji polonijnych oraz osoby prywatne, których zaangażowanie na rzecz niesienia pomocy innym podczas pandemii było nadzwyczajne i godne uznania.  Byli m.in. przedstawiciele Polonii z Brazylii, Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Malty i Ukrainy.

– Dzisiaj mogłem spotkać się dzięki technologii z kilkunastoma osobami na świecie, ale mam świadomość, że wiele inicjatyw pomocowych realizowanych w różnych krajach ogarniętych pandemią jest realizowanych dzięki pracy cichych bohaterów. Jesteśmy dumni, że Polacy potrafią być solidarni i wykazywać się empatią w tak trudnym czasie – podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef polskiej dyplomacji.

- Jest to akcja, która bardzo uaktywniła środowiska polonijne, pokazała, że Polonia to ogromna siła. Siła, świadcząca o tym, że Polacy mają gen solidarności, że są gotowi do niesienia pomocy i współdziałania  - mówi Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.

Działania w ramach akcji „Polonia4Neigbours” obejmują organizowanie zbiórek żywności, środków dezynfekujących lub materiałów niezbędnych osobom chorym czy starszym; udzielanie darmowej pomocy psychologicznej, szkolnej, porad prawnych (w tym infolinie, biuletyny, itp.) czy tłumaczeń; organizowanie wirtualnych konferencji na temat działań lekarzy polskich; rozwożenie leków i produktów pierwszej potrzeby osobom potrzebującym (np. seniorom lub osobom na kwarantannie); pomoc poprzez edukację (np. lekcje i kursy online wykonania środków ochrony jak maseczki i płyny); działania z zakresu kultury (np. wspólne śpiewanie piosenek, nowe wersje znanych utworów, itp.), a także uruchomienie przez organizacje polonijne dodatkowych funduszy na cele związane na nadzwyczajną sytuacją spowodowaną przez pandemię.

Warto podkreślić, że w walkę z pandemią zaangażowana jest także duża liczba polskich lekarzy i pozostałych pracowników medycznych zatrudnionych w szpitalach na całym świecie i pracujących z ogromnym poświęceniem.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wyraziło podziękowania wszystkim Rodakom zaangażowanym w niesienie pomocy na świecie i nadal zachęca do włączania się w akcję „Polonia4Neighbours”.


Źródło: MSZ/ho

"Polacy mają gen solidarności". Wielki sukces akcji MSZ Polonia4Neigbours

25.06.2020 12:03
Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ oraz Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ, spotkali się wirtualnie z przedstawicielami Polonii z czterech kontynentów, zaangażowanymi w działania pomocowe w ramach akcji MSZ Polonia4Neigbours.

Polacy w Brazylii zaangażowali się w akcję #Polonia4Neighbours

29.06.2020 15:08
Społeczność polonijna w Goianii zorganizowała między innymi zbiórkę artykułów żywnościowych, maseczek oraz środków czystości. Zebrane materiały zostały rozdystrybuowane wśród najbardziej potrzebujących.

Hiszpańska Polonia z sukcesem niesie pomoc podczas pandemii

03.07.2020 14:50
Po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Hiszpanii, wielu mieszkających w tym kraju Polaków straciło pracę i środki do życia. Pomagało im Stowarzyszenie "Dom Polski w Getafe", które pod Madrytem prowadziło akcje pomocowe dla rodaków w trudnej sytuacji życiowej.