X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Polacy mają gen solidarności". Wielki sukces akcji MSZ Polonia4Neigbours

25.06.2020 12:03
Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ oraz Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ, spotkali się wirtualnie z przedstawicielami Polonii z czterech kontynentów, zaangażowanymi w działania pomocowe w ramach akcji MSZ Polonia4Neigbours.
Audio
  • Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ o akcji Polonia4Neigbours [posłuchaj]
  • Dyrektor Iwona Kozłowska z Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ o akcji Polonia4Neigbours. Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ oraz Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią, spotkali się wirtualnie z przedstawicielami Polonii z czterech kontynentów
Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ oraz Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią, spotkali się wirtualnie z przedstawicielami Polonii z czterech kontynentów Foto: Twitter/MSZ

- Dziękuję w imieniu polskiego rządu i polskiej dyplomacji za zaangażowanie i aktywny udział w niesieniu pomocy osobom potrzebującym w walce z pandemią - powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk. -Te niezwykle pozytywne działania Polaków za granicą pozwalają budować dobre relacje w lokalnych społecznościach, a przez to umacniać również stosunki bilateralne, jakie Polska rozwija z krajami zamieszkania Polonii - powiedział wiceminister.

- Jest to akcja, która bardzo uaktywniła środowiska polonijne, pokazała, że Polonia to ogromna siła. Siła, świadcząca o tym, że Polacy mają gen solidarności, że są gotowi do niesienia pomocy i współdziałania  - mówi Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.

W spotkaniu online wzięli udział przedstawiciele polonijnego środowiska lekarskiego, duchowieństwa, organizacji polonijnych oraz osoby prywatne, których zaangażowanie na rzecz niesienia pomocy innym w okresie pandemii było nadzwyczajne i godne uznania. Byli m.in. przedstawiciele Polonii z Brazylii, Kolumbii, Wenezueli, Kazachstanu, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Niemiec, Francji, Malty, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

Działania w ramach akcji Polonia4Neigbours obejmowały m.in. organizowanie zbiórek żywności, środków dezynfekujących lub materiałów niezbędnych osobom chorym czy starszym; udzielanie darmowej pomocy psychologicznej, tłumaczeniowej, szkolnej, porad prawnych (w tym infolinie, biuletyny, itp.).

Organizowano wirtualne konferencje na temat działań lekarzy polskich; rozwożono osobom potrzebującym (np. seniorom lub osobom na kwarantannie) leki i produkty pierwszej potrzeby.

Ważna była także pomoc poprzez edukację (np. lekcje i kursy online wykonania środków ochrony jak maseczki i płyny); działania z zakresu kultury (np. wspólne śpiewanie piosenek, nowe wersje znanych utworów, itp.), a także uruchomienie dodatkowych funduszy przez organizacje polonijne na cele związane na nadzwyczajną sytuacją spowodowaną przez pandemię.


- MSZ wyraża podziękowania wszystkim rodakom zaangażowanym w niesienie pomocy na świecie, w ramach akcji Polonia4Neighbours - powiedziała Polskiemu Radiu dla Zagranicy Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ. - Wszystkie placówki dyplomatyczne, konsulaty wspierały Polonię, dając poczucie, że w walce z epidemią nie są sami i mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To na pewno zaowocuje kolejnymi ważnymi  działaniami - dodała inicjatorka akcji Polonia4Neighbours.

Z Iwoną Kozłowską, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ, rozmawia Halina Ostas.

Wiceszef MSZ: udział w wyborach jest znakiem zaangażowania Polonii w sprawy krajowe

20.06.2020 14:00
- Ja osobiście zachęcałem Polonię do aktywnego udziału w tych wyborach, bo to jest znakiem zaangażowania Polonii w sprawy krajowe - podkreśla Piotr Wawrzyk, wiceszef MSZ. - Nam zależy na tym, żeby jak najwięcej naszych rodaków w tych wyborach uczestniczyło, żeby jak najwięcej osób oddało swój głos i podkreśliło swoją więź z kraje. Żadne działanie, które podejmuje MSZ, nie ma i nie miało nigdy na celu ograniczania udziału Polonii w wyborach, a wprost przeciwnie - dodał.

Duże zainteresowanie Polonii udziałem w wyborach prezydenckich

23.06.2020 17:16
Swoje głosy w wyborach prezydenckich chce oddać rekordowa ilość naszych rodaków, mieszkających poza Polską – ponad 380 tys. osób.

Prezydent do Polonii: prosimy o wsparcie w ważnych sprawach, byśmy mogli pogłębiać współpracę z USA

24.06.2020 22:59
Podczas spotkania z dziennikarzami poprzedzającego wizytę w Białym Domu prezydent Andrzej Duda pozdrowił Polonię i podziękował jej za "godne reprezentowanie społeczeństwa i narodu w Stanach Zjednoczonych" i za to, że są "lojalnymi obywatelami Stanów Zjednoczonych".