X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"DiscoverPolishHistory.com". Nowy projekt kampanii BohaterOn

23.09.2020 14:03
Powstanie "Solidarności", Bitwa Warszawska, Polacy w niemieckich obozach zagłady, Katyń, Rzeź Wołyńska, polscy piloci w bitwie o Anglię, Polacy ratujący Żydów - to wydarzenia, które znalazły się w spocie wyprodukowanym przez Platige Image dla kampanii BohaterON. Materiał zostanie wykorzystany do zainicjowania zainteresowania historią Polski poza granicami naszego kraju. 
Audio
  • Rozmowa z Agnieszką Łesiuk- Krajewską [posłuchaj]
Agnieszka Łesiuk-Krajewska
Agnieszka Łesiuk-KrajewskaFoto: materiały prasowe

"DiscoverPolishHistory.com" to pierwszy krok ku rozszerzeniu działań kampanii BohaterON za granicą. Od 1 września do 6 października - w symbolicznym czasie trwania Wojny Obronnej w 1939 roku - spot będzie udostępniony, a promocja w internecie skierowana zostanie poza granice Polski i na międzynarodowego odbiorcę.

- Oglądając kolejny raz nasz spot, który powstał na potrzeby promocji tegorocznej Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich, doszliśmy wraz z reżyserem Kamilem Pohlem ze studia Platige Image do wniosku, że możemy go wykorzystać podwójnie. Nagrywając lektora w języku angielskim opiszemy słowami obraz z ekranu i stworzymy międzynarodowy materiał, który na celu będzie miał przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania naszą historią. Dobór wydarzeń nie jest przypadkowy, chcemy zwrócić uwagę świata na  ważne dla naszej tożsamości narodowej wydarzenia – mówi Agnieszka Łesiuk–Krajewska, organizatorka akcji BohaterON.

Na potrzeby promocji materiału powstała strona internetowa DiscoverPolishHistory.com, na której zamieszczony został materiał wideo oraz zdjęcia aktorów biorących w nim udział. Ambasadorzy kampanii BohaterON na fotografiach trzymają charakterystyczne nakrycia głowy symbolizujące wydarzenia przedstawione w materiale wideo. Każde z 9 zdjęć prowadzi do anglojęzycznych portali, na którym można dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych zdarzeń. W większości są to anglojęzyczne strony www Instytutu Pamięci Narodowej, portal o Bitwie Warszawskiej stworzony przez redakcję Polskiego Radia oraz biuro programu Niepodległa, który przetłumaczony został na sześć języków.

Z Agnieszką Łesiuk-Krajewską rozmawia Ewa Plisiecka.  

Wystawa "Paszporty" o grupie Ładosia w Synagodze Maisela w Pradze

22.09.2020 10:35
W Synagodze Maisela w Pradze w Czechach będzie można obejrzeć wystawę "Paszporty" o grupie Aleksandra Ładosia, która w czasie Holokaustu ratowała Żydów. Praga jest kolejnym miejscem, gdzie opowiemy o niezwykłej akcji polskich dyplomatów - podkreślił dyrektor Instytutu Pileckiego Wojciech Kozłowski.

Instytut Adama Mickiewicza od 20. lat promuje polską kulturę za granicą

22.09.2020 10:45
Dotychczasowe osiągnięcia placówki to projekty kulturalne w 70. krajach na pięciu kontynentach oraz blisko 5 550 wydarzeń, które obejrzało 52 miliony widzów.

Wkrótce kolejna edycja Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

23.09.2020 10:35
Projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy czy promocje książek związanych z polską historią - to najważniejsze wydarzenia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".