X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Włochy: prezydent Andrzej Duda w Ambasadzie RP odsłonił popiersie gen. Władysława Andersa

24.09.2020 13:05
Prezydent Andrzej Duda, odbywający trzydniową wizytę we Włoszech, dziś udaje się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Przed wyjazdem w Ambasadzie Rzeczpospolitej w Rzymie odsłonił popiersie dowódcy II Korpusu, który zdobył wzgórze, generała Władysława Andersa.
Audio
  • Włochy: prezydent Andrzej Duda w Ambasadzie RP odsłonił popiersie gen. Władysława Andersa. Materiał Piotra Kowalczuka (IAR)
Moment odsłonięcia popiersia
Moment odsłonięcia popiersiaTwitter/@PLinItalia

Uroczystość miała prywatny charakter i odbyła się bez udziału mediów. Po uroczystości córka generała Andersa, Ambasador Rzeczpospolitej we Włoszech Anna Maria Anders powiedziała Polskiemu Radiu, że to dla niej szczególny dzień. Zwróciła uwagę, że pomnik stanął w Ambasadzie obok popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego, który awansował jej ojca na generała i odznaczył po Bitwie Warszawskiej. - To dzieło Andrzeja Pityńskiego. Smutna okoliczność. Nie dowiedział się, że prezydent będzie odsłaniał jego pomnik. To popiersie to prezent dla mnie. On miał ogromny sentyment dla mojego ojca - mówiła.

Autor popiersia zmarł przed tygodniem w Stanach Zjednoczonych. Trzy lata temu prezydent Andrzej Duda odznaczył artystę Orderem Orła Białego.

IAR/dad

"Kowalska. Ta od Dąbrowskiej". Książka o relacjach dwóch pisarek

24.09.2020 11:00
Obie miały ogromy talent, obie były autorkami dziennika – Anna Kowalska i Maria Dąbrowska w najnowszej książce Sylwii Chwedorczuk

Cyberataki na strony "Poland Daily", znadniemna.pl oraz konta publicystów na Twitterze

24.09.2020 11:18
Zhakowano twitterowe konto naczelnego "Gazety Polskiej" i stronę znadniemna.pl - poinformowali naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz i szef portalu znadniemna.pl Andrzej Pisalnik. Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy poinformowało, że w ramach złożonego cyberataku publikowano fake newsy, rzekomo powiązane z litewską dyplomacją. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą już na Litwie odpowiednie służby. Hakerzy, którzy zaatakowali konto na Twitterze Tomasza Sakiewicza, stronę "Poland Daily" oraz portal Związku Polaków na Białorusi, zablokowali także szefowi "GP" dostęp do tweetdecka - aplikacji do zarządzania Twitterem. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - atak na powiązany z Telewizją Republiką serwis "Poland Daily" został dokonany z Rygi, stolicy Łotwy.

W Warszawie wręczono nagrody 13. Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku

24.09.2020 12:19
Ideą plebiscytu organizowanego przez Muzeum Historii Polski  jest wyróżnienie różnorakich inicjatyw związanych z promowaniem polskiej historii