Polskie Radio
Section05
Tomasz Sakiewicz

Afera śmieciowa. Trzaskowski trafi pod lupę prokuratury? Sakiewicz złoży zawiadomienie

We wtorek rano w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie złożone zostanie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - przekazał portal niezalezna.pl. Chodzi o nadzór nad stołecznym MPO. Dowodem na to mają być dokumenty, które ratusz dołączył do pozwu wobec m.in. redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza. I to on właśnie złoży zawiadomienie w prokuraturze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa Tomasz Sakiewicz

PR24 Demonstracja przez ambasadą Niemiec w Warszawie. Sakiewicz: wybaczyć można wtedy, kiedy sprawca uzna swoją winę

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz mówił w Polskim Radiu 24, że Niemcom trzeba przypominać, co nam zrobili i z czego się nie rozliczyli. Dlatego - jak mówił - o godz. 18.00 przed ambasadą Niemiec w Warszawie zaplanowano manifestację współorganizowaną przez warszawski Klub Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Tomasz Sakiewicz POLSKA polityka Gazeta Polska Niemcy II wojna światowa HISTORIA reparacje wojenne

PR24 "Ilość osób depczących flagę UE rośnie na listach PO". Sakiewicz o starcie Giertycha

- Ilość osób tańczących, depczących, czy palących flagę unijną rośnie na listach PO, bo wcześniej był Michał Kołodziejczak - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" komentując start Romana Giertycha z list PO w Świętokrzyskiem. Wciągnięcie byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej na listy partii Donalda Tuska komentowali także Piotr Kusznieruk z "Trybuny" i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Michał Kołodziejczak Platforma Obywatelska wybory w Polsce Unia Europejska Roman Giertych Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz polityka

Rozprawa Grodzkiego przeciwko Sakiewiczowi. Szokujące zeznania w sprawie afery kopertowej

W Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa w procesie cywilnym wytoczonym redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomaszowi Sakiewiczowi przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Proces dotyczy publikacji na temat afery kopertowej. Według Tomasza Grodzkiego w artykułach "Gazety Polskiej" doszło do pomówień oraz zniewagi. W rozmowie z portalem tvp.info Tomasz Sakiewicz mówił o kompromitujących dla marszałka zeznaniach świadków. - To, że taka osoba w ogóle może istnieć w życiu publicznym, świadczy jak najgorzej o naszym życiu publicznym - powiedział Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz Tomasz Grodzki sąd Warszawa

Echa "Resetu". Sakiewicz: Putin znalazł się w kręgu zaufania rządu Donalda Tuska

- Jeśli taką informację się ukrywa, a jednocześnie podejmuje ustalenia ułatwiające agresywne działania wobec polskiego prezydenta to znaczy, że się spiskuje przeciwko Prezydentowi RP, że się układa z obcym mocarstwem - a w tym wypadku z mordercą - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny TV Republika Tomasz Sakiewicz komentując najnowsze ustalenia "Resetu".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń Tomasz Trela Reset

Strzały do pracowników TV Republika. Policja zatrzymała kolejną osobę

Policjanci z Woli zatrzymali 15-latka w sprawie strzałów oddanych w kierunku pracownicy TV Republika. - Został mu określony czyn dotyczący narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podała rzeczniczka wolskiej policji nadkom. Marta Sulowska. Wcześniej policjanci zatrzymali 35-latka, który został przesłuchany w charakterze świadka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja Tomasz Sakiewicz TV Republika

Strzały przed siedzibą TV Republika. Zaatakowano pracownicę stacji

W poniedziałek wczesnym popołudniem ostrzelano pracownicę TV Republika. Kobiecie nic się nie stało, służby już pracują nad sprawą - przekazał redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz. - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że od rana w poniedziałek ktoś celował do osób wychodzących z siedziby stacji - relacjonował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja policja polska TV Republika Tomasz Sakiewicz Warszawa Mazowsze przemoc przestępczość media dziennikarze dziennikarstwo

PR24 Sakiewicz: Lech Kaczyński był przeszkodą na drodze do resetu z Rosją

- Zmiana rządów w Polsce, jak się okazało, nie dała satysfakcji Putinowi, trzeba się pozbyć Lecha Kaczyńskiego. Okazało się, że w grze politycznej przeciwko prezydentowi mają sojusznika. De facto Tusk zgadza się na rodzaj antykonstytucyjnego puczu, który ma odebrać prezydentowi atrybuty władzy, i dokonuje tego razem z Putinem - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Tomasz Sakiewicz Lech Kaczyński

"Próbuje zastraszyć świadków". Sakiewicz o pozwach Grodzkiego

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Woli rozpoczęła się kolejna rozprawa w procesie, który Tomasz Grodzki wytoczył Tomaszowi Sakiewiczowi. Proces dotyczy wypowiedzi Tomasza Sakiewicza w mediach społecznościowych i telewizji na temat afery łapówkarskiej w szpitalu Szczecin-Zdunowo, którego Tomasz Grodzki był kierownikiem i ordynatorem.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki korupcja sąd Tomasz Sakiewicz Senat Platforma Obywatelska POLSKA sądownictwo

Sakiewicz: rozmowa z Putinem o rozbiorze Ukrainy to zdrada stanu

 - Rozmawianie z Putinem o rozbiorze Ukrainy oraz brak poinformowania o tym Ukraińców i Amerykanów oraz prezydenta to zwykła zdrada polskiej racji stanu - podkreślił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Zapraszamy do wysłuchania podcastu, który jest suplementem do emitowanego w TVP serialu "Reset". Autorzy podcastu w sposób szczegółowy omawiają poruszane w dokumencie TVP wątki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA bezpieczeństwo energetyczne Rosja polityka Michał Rachoń Reset Tomasz Sakiewicz

Powstanie komisja ds. rosyjskich wpływów. Sakiewicz: za rządów Tuska sytuacja była czysto kolonialna

- Za czasów Donalda Tuska w Polsce nie dokonano resetu. Przywracano ustawienia i rzeczywistość sprzed 1989 r. - związki z rosyjskim imperializmem, zależność od Moskwy, bez komunizmu, ale z cechami zależności charakterystycznych dla komunizmu. Często używano do tego nowych ludzi, którzy uważali, że z Rosją można się dogadać. Jak by nie oceniać ich zdolności intelektualnych, nie robili tego z głupoty - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja komisja śledcza Donald Tusk Tomasz Sakiewicz POLSKA

Opozycja wnioskuje o dymisję szefa MON. Sakiewicz: wpisują się w logikę niszczenia zdolności obronnych państwa

- Trudno mówić, że działanie polskiej opozycji mieści się w grze politycznej. Ono się raczej wpisuje się w logikę niszczenia zdolności obronnych państwa. Póki tego nie wytłumaczą, to należy ich z takiej logiki rozliczać - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do pomysłu zdymisjonowania szefa MON.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Tomasz Sakiewicz służby i bezpieczeństwo