X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Berlinie Bieg Konstytucji 3 Maja

29.05.2021 10:28
W Berlinie odbędzie się dziś Bieg Konstytucji 3 Maja, który pozwoli niemieckiej Polonii uczcić 230. rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej organizuje imprezę między innymi z przyjaciółmi z Litwy.
Audio
  • W Berlinie odbędzie się dziś Bieg Konstytucji 3 Maja, który pozwoli niemieckiej Polonii uczcić 230. rocznicę tego doniosłego wydarzenia. O szczegółach - Wojciech Osiński
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Wśród organizatorów Biegu Konstytucji należy wymienić Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła, Polską Organizację Turystyczną i Młodzieżową Kadrę Berlina w Piłce Nożnej "Polonia United". - Nasza radość jest tym większa, że nasza ambasada nie organizuje tej imprezy sama. Robimy to wspólnie z naszymi litewskimi przyjaciółmi, dla których proklamacja Konstytucji 3 Maja jest od niedawna również świętem narodowym - przypomniał rzecznik polskiej placówki Dariusz Pawłoś.

Trasa 10-kilometrowego biegu nawiązuje do symboliki Rzeczypospolitej Obojga Narodów, przebiega bowiem pomiędzy Ambasadą Litwy w centrum Berlina, a polską Ambasadą, która jeszcze przez pewien czas znajduje się w urokliwej dzielnicy Grunewald, w "zielonym sercu" zachodniej części niemieckiej stolicy.

- To co warto podkreślić, to fakt, że pobiegną z nami też nasi przyjaciele i sojusznicy z innych ambasad i ataszatów obrony, z krajów Grupy Wyszechradzkiej, Ukrainy i USA. Jednak najbardziej cieszymy się z tego, że do Biegu Konstytucji zgłosiło się mnóstwo dzieci, dla których ten bieg będzie nie tylko wyzwaniem sportowym, lecz także lekcją historii i patriotyzmu - mówił Dariusz Pawłoś.

IAR/dad

Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku rozpoczyna nabór wolontariuszy

28.05.2021 18:02
Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczyna program wolontariatu "Zaangażowani" i poszukuje osób, które będą chciały zaangażować się w pomoc przy oficjalnym otwarciu instytucji. To szansa - jak mówią organizatorzy - na poznanie historii i przeżyć Sybiraków. Chętni mogą się zgłaszać do końca lipca.

Irlandzka spółka szuka ludzi do pracy w Polsce

28.05.2021 19:53
Wyspecjalizowana w rozwiązaniach do ochrony i zarządzania danymi spółka Stryve formalnie rozpoczyna działalność na polskim rynku.