X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Petersburgu działa stoisko promujące polską kulturę i sport

18.06.2021 14:08
W związku z Euro 2020, w Petersburgu działa stoisko promujące polską kulturę i sport. Od tygodnia, codziennie pracownicy Instytutu Polskiego opowiadają mieszkańcom miasta nad Newą i turystom o naszym kraju. Biało-Czerwoni zagrają na petersburskim stadionie 23 czerwca z reprezentacją Szwecji. Będzie, to ich trzeci mecz w fazie grupowej piłkarskich Mistrzostw Europy.
Audio
  • W Petersburgu działa stoisko promujące polską kulturę i sport. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Kamil Glik, Robert Lewandowski, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak podczas treningu kadry w Gdańsku
Kamil Glik, Robert Lewandowski, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak podczas treningu kadry w Gdańsku PAP/Marcin Gadomski

Stoisko promocyjne zlokalizowano tuż obok hotelu, w którym przed meczami Euro2020 zatrzymuje się reprezentacja Polski. Jak podkreśla Konsul Generalny RP w Petersburgu Grzegorz Ślubowski - piłkarskie Mistrzostwa Europy, to doskonała okazja do promowania Polski. - Zainteresowanie polskim sportem, szczególnie futbolem jest bardzo duże - podkreśla polski dyplomata.

Grzegorz Ślubowski tłumaczy, że dzięki stoisku kibice mogą otrzymać materiały dotyczące naszej piłkarskiej reprezentacji, bo w nieprostej sytuacji epidemicznej bezpośredni kontakt z piłkarzami jest utrudniony.

Fani futbolu z Rosji najbardziej interesują się Robertem Lewandowskim, a także zawodnikami moskiewskiego Lokomotiwu: Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem.

IAR/dad

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz: jest wola obu stron, aby uzyskać kompromis ws. kopalni Turów

18.06.2021 10:49
Jest wola obu stron, aby uzyskać kompromis, pytanie, za jaką cenę finalne uda się ustalić wszystkie detale - tak wiceszef resortu spraw zagranicznych Marcin Przydacz mówił w piątek w Programie Pierwszym Polskiego Radia o toczących się polsko-czeskich rozmowach ws. kopalni Turów.

W Wilnie zaprezentowano cykl filmowy na zakończenie polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej

18.06.2021 11:59
"Wyszehrad. Buntownicy Nowej Fali" to tytuł cyklu filmowego, który prezentowany jest w Wilnie. Zorganizowany został z okazji zakończenia polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Cykl organizowany jest przez Instytut Polski w Wilnie i ambasady Czech, Słowacji oraz Węgier.