X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Igor Bancer w zakładzie karnym ze specjalnym statusem

22.06.2021 09:02
Polski aktywista i muzyk z Grodna Igor Bancer w zakładzie karnym został wpisany na listę osób skłonnych do destrukcyjnych działań.
Audio
  • Białoruś: Igor Bancer w zakładzie karnym ze specjalnym statusem [posłuchaj]
Igor Bancer
Igor Bancerzpb.org

Media poinformowały, że 17 czerwca przybył do Witebska w celu odbycia wyroku. Igor Bancer poinformował bliskich, że w zakładzie karnym został zarejestrowany "tak jak inni", czyli uzyskał status osoby "skłonnej do ekstremizmu" To oznacza, że podlega nasilonej kontroli ze strony służb.

Igor Bancer jest członkiem grodzieńskiego zespołu muzycznego Mister-X. Był rzecznikiem prasowym Związku Polaków na Białorusi. 

W marcu grodzieński sąd skazał Igora Bancera na półtora roku pobytu w tak zwanym otwartym zakładzie poprawczym. Mężczyzna został uznany winnym naruszenia prawa podczas ubiegłorocznych protestów po wyborach prezydenckich na Białorusi. Na poczet orzeczonej kary zaliczono mu pobyt w areszcie. Teraz musi przymusowo pracować około osiem miesięcy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś Polacy na Białorusi

"Sankcje nie są nieodwołalne, UE ma plan gospodarczy dla Białorusi"

21.06.2021 14:02
Unijne sankcje wobec Białorusi w każdej chwili mogą być odwołane jeśli reżim spełni podstawowe warunki przemian gospodarczych - powiedział w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau 

Kontrola działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

21.06.2021 17:34
Ministerstwo Sprawiedliwości Białorusi rozpoczęło kontrolę działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. To organizacja, która monitoruje sytuację mediów na Białorusi.

Zbigniew Rau: o kryzysie na Białorusi nie można mówić w oderwaniu od Rosji

22.06.2021 08:54
Szef polskiej dyplomacji dodał, że unijne sankcje gospodarcze wobec Moskwy zostaną w tym miesiącu przedłużone o kolejne pół roku.