X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zbigniew Rau: o kryzysie na Białorusi nie można mówić w oderwaniu od Rosji

22.06.2021 08:54
Szef polskiej dyplomacji dodał, że unijne sankcje gospodarcze wobec Moskwy zostaną w tym miesiącu przedłużone o kolejne pół roku.
Audio
  • Sytuacja na Białorusi i relacje z Rosją były jednymi z głównych tematów wczorajszego spotkania w Luksemburgu ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów [posłuchaj]
Zbigniew Rau
Zbigniew Rautwitter.com/MSZ_RP

„Po stronie rosyjskiej nic się nie zmieniło, więc na pewno nie wchodzi w grę złagodzenie, jeśli zmian się należy spodziewać, to raczej zaostrzenie” - podkreślił szef polskiej dyplomacji, który zrelacjonował wczorajszą debatę unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu na temat Rosji i Białorusi. „To co pojawiło się w dyskusji dotyczącej Białorusi, to bardzo silny apel ministrów z naszej części Europy, żeby nie rozważać kwestii białoruskiej, kryzysu białoruskiego w oderwaniu od polityki Rosji, bo to jest klucz do zrozumienia tego problemu i tego kryzysu” - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 minister spraw zagranicznych. 

Pytany o to w jaki sposób Unia powinna układać relacje z Rosją szef MSZ powiedział, że według Polski, Wspólnota powinna trzymać się pięciu zasad przewodnich. „Pierwszą i najważniejszą, warunkującą przestrzeganie pozostałych jest dotrzymanie porozumień mińskich, czego Rosja do tej pory nie robi. Jeśli chodzi o stanowisko Polski zawsze podkreślamy, że oceniając politykę Rosji powinniśmy zaczynać od przestrzegania praw człowieka, pozycji społeczeństwa obywatelskiego w Rosji” - dodał Zbigniew Rau.

Odniósł się też do proponowanej przez Komisję Europejską współpracy Unii z Rosją w wybranych dziedzinach. „Jeśli chodzi o selektywne zaangażowanie, ono nie może być pierwszą zasadą relacji między Unią a Rosją” - powiedział minister spraw zagranicznych w rozmowie z Polskim Radiem 24.

IAR/ks

Ministrowie obrony państw V4 o bezpieczeństwie w regionie

21.06.2021 17:26
Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że współpraca militarna w ramach Grupy Wyszehradzkiej ma przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa w naszej części Europy

Kontrola działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

21.06.2021 17:34
Ministerstwo Sprawiedliwości Białorusi rozpoczęło kontrolę działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. To organizacja, która monitoruje sytuację mediów na Białorusi.

Igor Bancer w zakładzie karnym ze specjalnym statusem

22.06.2021 09:02
Polski aktywista i muzyk z Grodna Igor Bancer w zakładzie karnym został wpisany na listę osób skłonnych do destrukcyjnych działań.