X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Japonii promowano polską kulturę, kuchnię i turystykę. Zakończył się Festiwal Polski w Tokio

19.06.2022 17:30
Zakończył się Festiwal Polski w Tokio - to największa w Japonii impreza promująca polska kulturę, kuchnię i turystykę. Swoje oferty zaprezentowali importerzy, producenci i sprzedawcy polskich produktów w Japonii. Odwiedzający mieli okazję zetknąć się z kulturą polską oraz dowiedzieć się jak pomoc dotkniętym wojna mieszkańcom Ukrainy. Festiwal Polski zorganizowany został w ramach programu "Dni Dziedzictwa Polskiego".
Audio
  • Zakończył się Festiwal Polski w Tokio - materiał Doroty Hałasy (IAR)
Festiwal Polski w Tokio - to największa w Japonii impreza promująca polska kulturę, kuchnię i turystykę
Festiwal Polski w Tokio - to największa w Japonii impreza promująca polska kulturę, kuchnię i turystykęŹródło: Twitter/ 駐日ポーランド共和国大使館 / @PLinTokyo

Festiwal Polski zorganizowany został na czterech piętrach nowoczesnego budynku Stream Hall w dzielnicy Shibuya w centrum Tokio. Japończycy oraz mieszkający w Japonii Polacy mogli posłuchać różnych rodzajów polskiej muzyki i skosztować polskich przysmaków.

Duże zainteresowanie wzbudził występ artystów z zespołu Śląsk, którzy zaprezentowali polskie pieśni ludowe. Goście festiwalu mieli okazję skosztować produkowanych w Japonii polskich wędlin. Jednak największą popularnością cieszyły się pączki sprzedawane w Tokio przez absolwentkę polonistyki na Tokijskim Uniwersytecie Języków Obcych. Japońscy studenci polonistyki nie tylko pomagali w komunikacji po polsku, ale opowiedzieli o możliwościach pomocy dla Ukrainy i prowadzili zbiórkę pieniędzy na pomoc uchodźcom.

Festiwal Polski był okazją do zakupienia popularnej w Japonii porcelany Bolesławca, polskiej czekolady, folkowych skarpetek oraz wydanych po japońsku książek o historii Polski. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach polskiego rękodzielnictwa artystycznego oraz poznać turystyczne walory naszego kraju. W ofercie dla najmłodszych znalazł się pokaz bajek „Przytul mnie” i kącik zabaw. Na pamiątkę można było zrobić sobie w foto budce zdjęcie prezentującej polski strój ludowy. Osoby, które nie mogły przybyć na festiwal osobiście mogą śledzić przebieg imprezy w internecie.

Organizatorami był Instytut Polski w Japonii, Ambasada Rzeczpospolitej Polski, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej i Zagraniczne Biuro Handlowe Tokio.


IAR/dad

Analityk: niemieccy politycy i biznes mają nadzieję na reaktywację Nord Stream 2 po wojnie

19.06.2022 11:35
Część niemieckich elit politycznych i biznesowych liczy, że gazociąg Nord Stream 2 po zakończeniu wojny na Ukrainie dostanie drugie życie - uważa analityk rynku energetycznego z Berlina Thomas O'Donnell.

W Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych rosyjskich pojazdów pancernych

19.06.2022 13:29
W Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych, spalonych rosyjskich pojazdów pancernych – powiedział w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Zapowiedział, że później będzie ją można obejrzeć także w Madrycie czy Lizbonie.

Boris Johnson: jeśli Rosja wygra, nikt na świecie nie będzie bezpieczny

19.06.2022 14:24
Musimy się przygotować na długą wojnę na Ukrainie i zapewnić temu krajowi przetrwanie, bo jeśli Rosja utrzymałaby okupowane tereny, żaden kraj na świecie nie mógłby się czuć bezpieczny - napisał brytyjski premier Boris Johnson w tekście dla "The Sunday Times".