Redakcja Polska

Koncert online z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

21.06.2020 13:39
Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II blisko 40 artystów wspólnie odda hołd wielkiemu Polakowi. W programie specjalnego koncertu online znalazła się muzyka sakralna i klasyczna. Usłyszymy ją w wykonaniu artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. 
Audio
  • W programie specjalnego koncertu online znalazła się muzyka sakralna i klasyczna. Usłyszymy ją w wykonaniu artystów z całego świata - zapowiada Marcin Gmys, dyrektor Polskiego Radia Chopin, które patronuje wydarzeniu (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIShutterstock.com / giulio napolitano

Wystąpią m.in. wybitne solistki z Metropolitan Opera House - Angel Blue, MaryAnn Mc Cormick, Federica Lombardi i Lisette Oropesa. Nie zabraknie też gwiazd z Polski, takich jak pianisty Szymona Nehringa i skrzypek Piotr Pławner. Podczas koncertu po raz pierwszy zaprezentowane zostaną dwie arie z opery "Hiob" Krzesimira Dębskiego według tekstu Karola Wojtyły.

Transmisja koncertu w sobotę 21 czerwca o godzinie 20.00 na stronie www.jp2concert.com. W niedzielę, o tej samej porze, do wysłuchania retransmisji koncertu zaprasza Polskie Radio Chopin, patron medialny wydarzenia.

Pierwotnie koncert miał się odbyć w nowojorskiej Carnegie Hall 18 maja, dokładnie w rocznicę urodzin papieża, ale z powodu pandemii koronowirusa został odwołany. Koncert online jest zapowiedzią wielkiego wydarzenia, które docelowo odbędzie się w Nowym Yorku.

IAR/dad

Szczyt klimatyczny TOGETAIR pod hasłem "Razem dla klimatu"

20.06.2020 15:51
W poniedziałek z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra środowiska Michała Kurtyki, samorządowców i ekspertów rusza szczyt klimatyczny TOGETAIR. 

"To był plan eksterminacji polskich elit". Piotr Dmitrowicz o zbrodni w Palmirach

21.06.2020 10:48
- Mord na polskiej inteligencji w Palmirach jest odpowiednikiem tego, co Sowieci zrobili w Katyniu. Od 1939 roku, od momentu, kiedy Niemcy i Sowieci napadli na Polskę, jednym z elementów niszczenia państwa Polskiego było mordowanie polskich elit - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, historyk. 

Polonia z Connecticut wspiera weteranów i seniorów

21.06.2020 13:40
W dobie kryzysu Covid-19 społeczność polonijna w stanie Connecticut przychodzi w sukurs weteranom i seniorom. Służy temu m.in. rozdawanie paczek z maseczkami, środkami do dezynfekcji itp. Jedna z nich trafiła do 99-letniego uczestnika bitwy pod Monte Cassino.