X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wkrótce ukaże się publikacja "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki"

26.07.2021 09:00
Polscy dziennikarze postanowili zebrać w książkę biografie dwudziestu białoruskich dziennikarzy, zatrzymanych przez reżim Łukaszenki, a dochód z jej wydania przeznaczyć na pomoc dla nich. Publikacja „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki” ma się ukazać 9 sierpnia 2021 roku, w rocznicę zakończonych przelewem krwi protestów, po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi.
Audio
  • Z Maciejem Jastrzębskim, korespondentem Polskiego Radia w Moskwie, współautorem książki „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Plakat projektu Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki.
Plakat projektu "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki".Foto: archiwum projektu "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki"

Dziennikarze białoruscy, nie szukają kompromisów. Idą do przodu, często narażając się na represje. Chcą mówić o wszystkim, uczciwie, bez propagandy. Uczyć się, rozwijać, kształtować rynek medialny oraz siebie i nie mogą, bo życie ciągle wymaga od nich aby zmagali się z reżimem, z kłamstwami” - ocenia Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie, współautor książki.

Niezależni dziennikarze na Białorusi trafiają do więzień, są bici, nigdy nie wiedzą, czy wrócą wieczorem do domu, regularnie tracą sprzęt, tracą swoje archiwa. W Internecie uruchomiono zbiórkę na pomoc prawną, sprzęt, bezpieczne mieszkanie oraz na wydanie książki – cegiełki.

Polscy dziennikarze powinni mówić o ich poświęceniu, o ich pracy ale także o ich marzeniach. Każdy z nich widzi siebie w rzeczywistości innej od tej reżimowej, która ich przytłacza, zamyka ich w więzieniach, każe im trząść się ze strachu o siebie i swoje rodziny” - zaznacza gość Polskiego Radia dla Zagranicy.

Z Maciejem Jastrzębskim, korespondentem Polskiego Radia w Moskwie, współautorem książki „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.