Polskie Radio
Section05
areszt

Seria ataków w warszawskim metrze. Sprawca zatrzymany

Funkcjonariusze zatrzymali 22-latka odpowiedzialnego za serię ataków w warszawskim metrze, która miała miejsce w ostatnich dniach. Mężczyzna strzelał do jednego z pasażerów z broni pneumatycznej, innych zaatakował gazem łzawiącym. Napastnik trafił na trzy miesiące do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa metro policja policja polska społeczeństwo przemoc prokuratura służby i bezpieczeństwo przestępczość areszt

Minister rolnictwa Ukrainy aresztowany. W tle korupcja

Sąd w Kijowie nakazał aresztowanie ministra polityki agrarnej Mykoły Solskiego. Urzędnik jest podejrzany o działanie w grupie przestępczej, która nielegalnie przejmowała państwowe grunty i przekazywała je prywatnym właścicielom. W latach 2017-2021 uczestnicy przestępczej grupy przywłaszczyli sobie około 1250 działek, o łącznej wartości 291 milionów hrywien, to jest w przeliczeniu ponad 29 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Ukraina korupcja areszt

Szpiedzy Kremla zatrzymani w Niemczech. Planowali zamachy

Niemiecki kontrwywiad zatrzymał w bawarskim Bayreuth dwóch szpiegów. Mężczyźni o podwójnym rosyjsko-niemieckim obywatelstwie przekazywali informacje Rosji, jak i planowali zamachy na obiekty wojskowe oraz przemysłowe w Niemczech. Do niemieckiego MSZ został wezwany ambasador Rosji w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Rosja wojna na Ukrainie szpieg szpiegostwo policja areszt Berlin Bawaria służby i bezpieczeństwo Kreml ŚWIAT Europa