Polskie Radio
Section05
areszt

Dziennikarzowi z USA zatrzymanemu w Rosji grozi 20 lat więzienia. "O jego uwolnienie apeluje ponad 40 państw"

Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że "przedstawiciele ponad 40 państw świata podpisali się pod apelem ambasador USA przy ONZ Lindy Thomas-Greenfield o uwolnienie amerykańskiego dziennikarza Evana Gershkovicha, zatrzymanego w Rosji i oskarżonego tam o szpiegostwo na rzecz Waszyngtonu".
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja dziennikarze areszt dyplomacja media ŚWIAT Ameryka

Amerykański dziennikarz aresztowany w Rosji. Blinken: Moskwa musi umożliwić kontakt z Gershkovichem

Sekretarz stanu USA Antony Blinken podkreślił, że amerykańscy dyplomacji w Moskwie nie zostali dopuszczeni do aresztowanego korespondenta "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha. - Rosja powinna zapewnić im dostęp do dziennikarza - zaznaczył szef amerykańskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Rosja areszt Antony Blinken dyplomacja polityka zagraniczna USA

Andżelika Borys oczyszczona z zarzutów. Przydacz: konieczna dalsza praca, presja na reżim w Mińsku

- Z satysfakcją przyjmujemy informację o oczyszczeniu z zarzutów Andżeliki Borys, natomiast konieczna jest dalsza praca, presja na reżim w Mińsku, aby uwolnił kolejnych więźniów politycznych, w tym Andrzeja Poczobuta - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Andżelika Borys Białoruś Europa Polacy na Białorusi Związek Polaków na Białorusi więźniowie polityczni areszt reżim Marcin Przydacz Raport Białoruś ŚWIAT