Polskie Radio
Section05
areszt

"On był dla mnie prawdziwym ojcem". Ciąg dalszy sprawy Roberta Fidury

- Moja strefa komfortu nigdy nie została przez niego naruszona. Mam żal do sądu o to, że nie poinformował mnie, że mam tu jakieś prawa. Oczekuję sprawiedliwości. Nie rozumiem tego, że najpierw dwa razy go uniewinniono, a potem skazano - mówiła pani Magdalena, rzekoma ofiara mężczyzny oskarżonego o jej molestowanie w sprawie, którą ujawniono w programie "Kasta" w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo TVPinfo POLSKA areszt prokuratura reforma sądownictwa

Mężczyzna odsiaduje wyrok za morderstwa. Do dzisiaj nie znaleziono dowodów jego winy

Piotr Mikołajczyk odsiaduje kontrowersyjny wyrok 25 lat więzienia za podwójne brutalne zabójstwo. Skazano go, bo przyznał się do winy, ale na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów, które byłyby jednoznacznym dowodem na to, że to on dopuścił się zbrodni. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu TVP Info "Kasta".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo areszt TVPinfo prokuratura zabójstwo

"Grożono mi, że skończę jak Kostecki". Wstrząsająca rozmowa z mężczyzną, który walczy o sprawiedliwość

- Błagam o pomoc. Zostałem znieważony i zwyzywany przez funkcjonariuszy. Jedna z kobiet groziła mi, że jak się poskarżę do telewizji albo do pani mecenas, to skończę w więzieniu jak Kostecki na Białołęce - mówił Robert Fidura w rozmowie z mec. Beatą Bostak-Kruczek, którą ujawniono w programie "Kasta" w TVP Info. Reporterzy wrócili do tematu mężczyzny, który został skazany za molestowanie, mimo że wycofano zeznania.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd TVPinfo POLSKA prokuratura areszt reforma sądownictwa

ANALIZA Prowadzenie pod wpływem i podrobienie weksli. Rzecz o upadku Kamila Durczoka

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym oraz podrobienie podpisu byłej żony na wekslu - te dwie sprawy położyły się cieniem na postaci Kamila Durczoka. Znanego dziennikarza po tych wydarzeniach spotkał społeczny ostracyzm. Wczoraj, po raz pierwszy od kwietnia 2019 r., Durczok zamieścił na Twitterze wpis. "Wróciłem. Dostaniecie to, co jestem Wam winien. Dostaniecie prawdę. Dzięki, że jesteście" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  alkoholizm pijani kierowcy oszustwo alkohol sąd policja prokuratura wypadek dziennikarze Katowice areszt POLSKA

"Na całą prawdę przyjdzie w końcu czas". Jest oświadczenie Durczoka

Podejrzany o oszustwo i podrobienie weksla dziennikarz Kamil Durczok oświadczył, że sprawa, w której postawiono mu zarzuty, "jest znacznie bardziej skomplikowana niż jej medialny przekaz". Zapewnił, że jego "linią obrony jest mówienie prawdy". Ocenił, że w tej sprawie zawiódł bank. Dziś Sąd Okręgowy w Katowicach rozpatrzy zażalenie na brak aresztu wobec dziennikarza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd areszt dziennikarze