Redakcja Polska

Polska platforma streamingowa 35mm.online ma już dwa lata

24.09.2023 14:00
Serwis Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oferuje użytkownikom cyfrowy dostęp do setek polskich produkcji.
Audio
  • Joanna Skierska, wicedyrektor WFDiF, o projekcie 35mm.online. Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
35mm.online
35mm.onlineMateriały WFDiF

Pod adresem 35mm.online kryją się skarby, które doceni każdy kinoman w Polsce i na świecie. WFDiF na swojej stronie internetowej, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnych i dedykowanych telewizorom, udostępnia perły polskiej kinematografii. W zbiorach znajdują się filmy aktorskie, animowane, dokumentalne, a także kroniki filmowe i fonoteka.

W ofercie znajdują się dzieła wybitnych twórców, które zapisały się w historii polskiej kinematografii, a by ułatwić dostęp do nich zagranicznym odbiorcom, wzbogacono je także o angielską wersję językową. Baza filmów 35mm.online jest wciąż rozwijana o kolejne produkcje, poddane konwersji na format cyfrowy, a także dźwiękowym i wizualnym retuszom.

Z Joanną Skierską, zastępczynią dyrektora Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: kino historie kronika

Litewski poeta Tomas Venclova z Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Zbigniewa Herberta

14.09.2023 11:29
Litewski poeta i tłumacz, obrońca praw człowieka, znany dysydent z czasów sowieckich - Tomas Venclova odebrał Międzynarodową Nagrodę Literacką imienia Zbigniewa Herberta. Uroczystość odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagroda przyznawana jest od dziesięciu lat za wybitne dokonania artystyczne i intelektualne nawiązujące do idei, które przyświecały twórczości polskiego poety.

Kajko i Kokosz, kultowi bohaterowie komiksów, wciąż bawią czytelników

20.09.2023 10:00
Do polskich księgarń trafił niedawno szósty, ostatni już tom Złotej Kolekcji Kajka i Kokosza - cyklu przedstawiającego komplet publikacji o Kajku i Kokoszu w ich pierwotnej, prasowej formie, wzbogacony o liczne dodatki.

Rozpoczął się 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

18.09.2023 13:57
Podczas Festiwalu pokazanych zostanie w sumie 120 filmów pełno i krótkometrażowych. Filmy będą walczyć o nagrody Festiwalu w trzech konkursach.