X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: uroczystości 77. rocznicy zbrodni wołyńskiej w Porycku

11.07.2020 16:15
W Pawliwce na Ukrainie odbyły się uroczystości 77 rocznicy zbrodni wołyńskiej. To w tej miejscowości, dawniej noszącej nazwę Poryck, 11 lipca 1943 roku ukraińscy nacjonaliści wymordowali ponad 200 Polaków. Modlono się w intencji ofiar zbrodni. Apelowano o pojednanie między narodami, ale też o godne upamiętnienie i pochówek polskich ofiar spoczywających na Ukrainie.
Audio
  • Ukraina: uroczystości 77. rocznicy zbrodni wołyńskiej w Porycku. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Uroczystości w Porycku
Uroczystości w PoryckuŹródło: twitter/PLinUkraine @PLinUkraine

Na miejscu zbrodni, przy krzyżu upamiętniającym ofiary wspólną modlitwę żałobną odprawili prawosławni i katoliccy duchowni. Rzymskokatolicki Biskup Bronisław Bernacki apelował o pojednanie. Jak mówił - dziś należy robić wszystko, aby narody polski i ukraiński nie były skłócone.

Obecni na uroczystości złożyli wieńce. Ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki przypomniał, że prezydent Andrzej Duda z okazji rocznicy zbrodni wołyńskiej wystosował specjalny list, w którym napisał, że zbrodnia na Polakach "tkwi straszliwym cierniem w pamięci narodowej". Ambasador zaznaczył, że dzieje się tak nie tylko ze względu na skalę ofiar zbrodni, ale ten cierń jest tak bolesny w polskiej pamięci również dlatego, że do dziś nie możemy w chrześcijański i godny sposób poszukiwać i chować naszych rodaków.

W uroczystościach uczestniczyli też przedstawiciele miejscowych władz.
Podczas rzezi wołyńskiej z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęło około 100 tysięcy Polaków. Jutro w ich intencji odprawiona będzie również msza święta w Katedrze św. Piotra i Pawła w Łucku.

IAR/dad

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła nowe programy pomocowe na wschodzie Ukrainy

11.07.2020 10:07
PAH chce dotrzeć do osób starszych, które w wyniku pandemii koronawirusa zostały niemal odcięte od świata. Najstarsi mieszkańcy obwodu donieckiego oraz miejscowi niepełnosprawni otrzymają artykuły higieniczne, niezbędne do ochrony przed COVID-19. 

Po interwencji Ambasady RP niemiecka gazeta przeprasza za "polski obóz"

11.07.2020 14:13
Niemiecki dziennik "Allgaeuer Zeitung" na swoich stronach internetowych napisał o "polskim obozie koncentracyjnym". Po interwencji polskiej ambasady redakcja tekst poprawiła i przeprosiła za użycie w pierwotnej wersji fałszywego określenia o "polskim obozie koncentracyjnym".