X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konferencja na temat dziejów Ziemi Stanisławowskiej

10.09.2021 14:45
Historycy z Polski i Ukrainy, a także mieszkańcy Iwano-Frankiwska debatują o XIX i XX-wiecznych dziejach Ziemi Stanisławowskiej. Odbywa się tam VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Stanisławów i Ziemia Stanisławowska w polskiej i ukraińskiej przestrzeni historycznej".
Audio
  • Historycy z Polski i Ukrainy, a także mieszkańcy Iwano-Frankiwska debatują o XIX i XX-wiecznych dziejach Ziemi Stanisławowskiej. O szczegółach - Eugeniusz Sało
Drohowyże w województwie stanisławowskim, zwózka siana wołami. Chłopiec prowadzący woły zaprzęgnięte do wozu, 1938 rok.
Drohowyże w województwie stanisławowskim, zwózka siana wołami. Chłopiec prowadzący woły zaprzęgnięte do wozu, 1938 rok.Ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

Adam Ostanek z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zwrócił uwagę na to, że konferencja ta łączy, a nie dzieli. - Pozwala nam merytorycznie rozmawiać o wszystkich ważnych, czasem spornych problemach polsko-ukraińskich. Ale fakt, że my o tym rozmawiamy powoduje, iż minimalizuje się, czy też w ogóle znika zagrożenie, że kiedyś będziemy się o to kłócić - powiedział.

W konferencji bierze udział prawie 50 naukowców. Tegoroczne spotkanie ma charakter hybrydowy - odbywa się zarówno na żywo, jak i online.

IAR/dad

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki startuje w Rzeszowie

10.09.2021 14:15
Polska muzyka w wykonaniu 86 artystów z trzech kontynentów zabrzmi w dniach 11-18 września w Filharmonii Podkarpackiej. Muzycy powalczą o łączną pulę nagród 80 000 euro w dwóch kategoriach konkursowych: pianistycznej i zespołów kameralnych.

Do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z RARS

10.09.2021 13:21
Kontynuujemy wsparcie dla naszego sąsiada w UE i sojusznika w NATO; w związku z kryzysem na granicy litewsko-białoruskiej w czwartek do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - przekazało w piątek na Twitterze MSZ.

30-lecie Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Konferencja "Stefan kardynał Wyszyński - Ojciec duchowy Polaków i Polonii"

11.09.2021 10:00
"Stefan kardynał Wyszyński - Ojciec duchowy Polaków i Polonii" - pod takim hasłem odbyła się w Warszawie konferencja poświęcona postaci i dokonaniom prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Konferencja odbyła się w przeddzień beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.