X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki startuje w Rzeszowie

10.09.2021 14:15
Polska muzyka w wykonaniu 86 artystów z trzech kontynentów zabrzmi w dniach 11-18 września w Filharmonii Podkarpackiej. Muzycy powalczą o łączną pulę nagród 80 000 euro w dwóch kategoriach konkursowych: pianistycznej i zespołów kameralnych.
Audio
  • Do wysłuchania rozmowy z Lilianną Zalesińską z Biura Konkursowego i profesorem Jarosławem Drzewieckim, przewodniczącym jury Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki zaprasza Maria Wieczorkiewicz.
Lilianna Zalesińska z Biura Konkursowego i prof. Jarosław Drzewiecki, przewodniczący jury Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki, w studiu Polskiego Radia dla Zagranicy
Lilianna Zalesińska z Biura Konkursowego i prof. Jarosław Drzewiecki, przewodniczący jury Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki, w studiu Polskiego Radia dla ZagranicyFoto: Maria Wieczorkiewicz/PRdZ

Przygotowania do II edycji konkursu przypadły na czas pandemii COVID-19 niesprzyjający działalności artystycznej, zwłaszcza tej o charakterze międzynarodowym. Mimo tego do konkursu zgłosiło się więcej kandydatów niż w pierwszej edycji. Uczestnicy przygotowali własne programy artystyczne, wybierając do poszczególnych etapów przesłuchań konkursowych utwory spośród dorobku aż 56 polskich kompozytorów.

Rozpoczynamy konkurs już 10 września koncertem zwycięzców ubiegłej edycji. Usłyszymy rosyjskiego pianistę Pavla Dombrovskiego i zespół Polish Violin Duo – Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak. Wśród tegorocznych uczestników znaleźli się reprezentanci nie tylko z Polski, ale także z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Czech, mówiła w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy Lilianna Zalesińska z Biura Konkursowego.

Koncert inauguracyjny 10 września oraz codzienne transmisje na żywo kolejnych etapów przesłuchań konkursowych w dniach 11-17 września, jak również galę wręczenia nagród i koncert laureatów 18 września można śledzić na żywo na kanale YouTube oraz na fanpage’u Facebook Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.  

Przed drugim Międzynarodowym Konkursem Muzyki Polskiej czujemy się jak   odkrywcy tego, co przed nami ukryła historia. To pasjonujące i niezwykłe przeżycie - dodawał Jarosław Drzewiecki, przewodniczący jury konkursu  pianistycznego, wyrażając nadzieję, iż  konkurs przyczyni się do  wypromowania wielu świetnych, choć mało znanych kompozytorów muzyki polskiej, która powstawała w XIX wieku. Zwycięzcy Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki zaprezentują się polskiej publiczności dwa razy. Na zakończenie konkursu po gali wręczenia nagród 18 września 2021 w Filharmonii Podkarpackiej oraz warszawskiej publiczności 20 września w Filharmonii Narodowej.

Do wysłuchania rozmowy z Lilianną Zalesińską z Biura Konkursowego i profesorem Jarosławem Drzewieckim, przewodniczącym jury Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki zaprasza Maria Wieczorkiewicz.

 

 

Słynne freski z Faras na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie

09.09.2021 09:00
Malowidła, odkryte przez polskich archeologów w latach 60-tych w Faras, trafiły tylko do Sudańskiego Muzeum Narodowego w Chartumie i do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Na Litwę dotarł polski transport z pomocą humanitarną w związku z nielegalną migracją

10.09.2021 07:57
Na Litwę przybył w czwartek z Polski transport z pomocą humanitarną w związku z kryzysem migracyjnym na litewsko-białoruskiej granicy. - Polska w odpowiedzi na zgłoszone przez Litwę zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności przesyła kolejne materiały - przekazała w komunikacie ambasada RP w Wilnie.

Nagroda Polonijna Forum Ekonomicznego w Karpaczu dla Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta

10.09.2021 11:48
Nagrodę przyznano po raz pierwszy – tegoroczni laureaci to liderzy Związku Polaków na Białorusi - Andżelika Borys i Andrzej Poczobut, osadzeni od marca w białoruskim areszcie.