X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wręczono Nagrody BohaterON 2021. Uhonorowano instytucje, firmy, nauczycieli i pasjonatów historii

26.10.2021 12:51
Nagroda BohaterON im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona w celu wyróżnienia osób i podmiotów zaangażowanych w promocję wiedzy o historii Polski.
Audio
Statuetka Nagrody BohaterON
Statuetka Nagrody BohaterONPaweł Przybyszewski/Polskie Radio

Instytucje, firmy, osoby publiczne, nauczyciele i pasjonaci historii zostali uhonorowani BohaterONami. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród imienia Powstańców Warszawskich odbyła się w poniedziałek w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

W kategorii pasjonatów złotym BohaterONem nagrodzono Dorotę Bartoszewicz, która prowadzi akcję przekazywania rodzinom pamiątek po ich bliskich z czasów drugiej wojny światowej. W kategorii nauczyciel najwyższą nagrodę otrzymała Patrycja Michalik, która opracowała projekt "Powstańcy'44 - pamiętamy". Nagrodę specjalną otrzymał dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie profesor Zbigniew Wawer. Od lat 90. ubiegłego wieku dokumentował wspomnienia Powstańców Warszawskich:

Stowarzyszenie Monopol Warszawski otrzymało złotego BohaterONa w kategorii organizacja non profit, Good Games - w kategorii firma. Marię Stachurską nagrodzono statuetką w kategorii osoba publiczna, a redakcję portalu Dzieje.pl - w kategorii dziennikarz.

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński powiedział Polskiemu Radiu, że akcja łączy pokolenia. Dodał, że pamięć jest bardzo istotna, także w kontekście myślenia o przyszłości. Wyboru laureatów w każdej kategorii dokonała Kapituła Nagrody, w której składzie jest minister kultury. Piotr Gliński mówił, że wybór - po raz kolejny - nie był łatwy.

Jak mówiła dyrektor Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska, dla publicznego nadawcy kampania „BohaterON - włącz historię” jest szczególnie ważna. Jak dodała, Polskie Radio swoimi działaniami misyjnymi wpisuje się w historię Powstania Warszawskiego.

W trakcie gali odbyło się widowisko muzyczne. Motywem przewodnim koncertu były wiersze o miłości autorstwa poetów z Powstania Warszawskiego, a także inne utwory o miłości w wykonaniu znanych artystów, w tym: Agi Zaryan, Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, Krzysztofa Zalewskiego, Meli Koteluk i Piotra Cyrwusa.

IAR/PP

ONZ: Polska wraz z ponad 40 krajami potępiła działania Białorusi na granicy z UE

26.10.2021 09:15
Ponad 40 krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych potępiło we wspólnym oświadczeniu łamanie praw człowieka przez białoruski reżim, w tym wykorzystywanie migrantów do celów politycznych. Wśród sygnatariuszy jest Polska, która zabiegała o przyjęcie dokumentu.

Polska Agencja Kosmiczna zawarła porozumienie z NASA. Program Artemis z udziałem Polaków

26.10.2021 11:46
Polska Agencja Kosmiczna podpisała porozumienie z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych, które daje Polsce możliwość udziału w wielostronnych programach NASA dotyczących eksploracji m.in. Księżyca i Marsa.

Polacy wracają do kraju. Takiego wyniku nie było od 2004 roku

26.10.2021 14:23
O 176 tys. spadła liczba polskich emigrantów w 2020 roku - informuje zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak, powołując się na raport GUS "Informacja o rozmiarach i kierunkach czasowej emigracji z Polski w latach 2004-2020".