X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Koronawirus a polski rynek pracy

19.07.2020 21:05
Poprawia się sytuacja na polskim rynku pracy po pandemii koronawirusa. Eksperci zwracają uwagę na systematycznie rosnącą liczbę ofert pracy publikowanych w portalach rekrutacyjnych. Ożywienie procesów rekrutacyjnych daje nadzieję osobom poszukującym pracy, również Polakom planującym powrót do ojczyzny w okresie wakacyjnym i jesienią.
Audio
  • Kierunek: Polska. Koronawirus a polski rynek pracy
Kierunek: Polska. Koronawirus a polski rynek pracy
Kierunek: Polska. Koronawirus a polski rynek pracyFoto: Karolina Grabowska z Pixabay

„Stabilizuje się gospodarka i przedsiębiorcy znów zaczęli poszukiwać i zatrudniać pracowników” - wyjaśnia Aleksandra Skwarska z portalu Pracuj.pl. „Sytuacja epidemii zwiększyła również zapotrzebowanie na pracowników na konkretnych stanowiskach, choćby w obszarze internetowej obsługi klienta” - mówi ekspertka.

„Dużym udogodnieniem są zdalne rekrutacje. Umożliwiają poszukiwanie pracy w miejscu zatrudnienia z miejsca zamieszkania, często bardzo odległych od siebie. Minimalizują zagrożenie związane z przemieszczaniem się w czasie epidemii, oszczędzają czas pracownika i pracodawcy, i co równie ważne, pozwalają zaoszczędzić pieniądze chociażby na dojazdach na kolejne etapy rekrutacji, co w czasie poszukiwania pracy ma znaczenie” - ocenia Martyna Goździuk. Polka z doświadczeniem emigracyjnym w kwietniu przeprowadziła z rodziną do Gdańska i obecnie poszukuje pracy na lokalnym rynku.

Na audycję „Kierunek: Polska” zaprasza Małgorzata Frydrych.


Wesprzyj polskiego misjonarza. Ruszył projekt "Pomoc dla misji w czasie pandemii"

19.07.2020 12:15
Polscy misjonarze mimo zagrożeń i trudności pomagają najuboższym mieszkańcom Afryki i Madagaskaru, Azji i Oceanii oraz Ameryki Południowej i Środkowej. Wraz z pandemią koronawirusa tysiące ludzi straciło możliwość zarobkowania, przemieszczania się, spotęgowały się choroby oraz głód.

Rosjanie próbowali wykraść dane dotyczące szczepionki na COVID-19?

19.07.2020 14:23
Londyn ponawia oskarżenia wobec Moskwy w sprawie rzekomej próby przejęcia wyników badań nad szczepionką na koronawirusa. Szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab powiedział w BBC, że rosyjscy hakerzy z grupy APT-29, rzekomo powiązani z Kremlem, próbowali wykraść dane.

Raport o wpływie technologii na życie społeczne w czasie pandemii

19.07.2020 16:07
Narzędzia cyfrowe mają zasadniczy wpływ na przebieg wielu procesów i funkcjonowanie wielu grup społecznych w okresie pandemii