X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sankcje wobec Rosji i rozliczenie rosyjskich zbrodni. Wideokonferencja zwołana przez Joe Bidena

23.04.2022 16:17
Wsparcie dla Ukrainy, dalsze sankcje wobec Rosji i rozliczenie rosyjskich zbrodni - to były również główne tematy wideokonferencji, którą zwołał prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Wzięli w niej udział przywódcy państw NATO i Unii Europejskiej. Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • W magazynie m.in. o wizycie szefa Rady Europejskiej w Kijowie i premiera Mateusza Morawieckiego we Lwowie, naradzie zorganizowanej przez prezydenta Joe Bidena ws. Ukrainy, a także programie "Polskie Powroty"[posłuchaj]
Wideokonferencja prezydenta Joe Bidena z przywódcami transatlantyckimi ma dotyczyć wsparcia dla Ukrainy i pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności
Wideokonferencja prezydenta Joe Bidena z przywódcami transatlantyckimi ma dotyczyć wsparcia dla Ukrainy i pociągnięcia Rosji do odpowiedzialnościMarek Borawski/KPRP

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o europejskiej i polskiej pomocy dla Ukrainy oraz wizycie przewodniczącego Rady Europejskiej, Charlesa Michela w Kijowie i premiera Mateusza Morawieckiego we Lwowie.

W czerwcu jest spodziewana wstępna, pozytywna ocena Komisji Europejskiej w sprawie nadanie Ukrainie status kraju kandydującego do Unii. Mówił o tym w Kijowie przewodniczący Rady Europejskiej. Tematem zajęła się Katarzyna Semaan.

- Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby fundusz solidarnościowy z Ukrainą zaczął wreszcie działać, żeby pojawiły się nowe pieniądze, a nie środki przesuwane z jednej szuflady do drugiej - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek podczas wizyty we Lwowie, gdzie dzięki współpracy polskich i ukraińskich władz powstało miasteczko kontenerowe dla uchodźców wewnętrznych. Budowa takich osiedli, to inicjatywa polskiego rządu.

Podczas konferencji prasowej szef polskiego rządu zwrócił uwagę, że z powodu wojny na Ukrainie 10 mln osób musiało opuścić swoje domy - 2,5 mln z nich jest w Polsce, ale 6 mln osób jest rozlokowanych na Ukrainie. - Tutaj, we Lwowie, jesteśmy w parku Stryjskim, w którym Polska we współpracy z władzami ukraińskimi doprowadziła do skonstruowania specjalnego miejsca, specjalnego miasteczka kontenerowego. To jest miasteczko, które ma być w krótkim terminie używane. Warunki życia są tutaj typowo przejściowe dla tych ludzi, którzy po prostu nie mają się gdzie podziać - wskazał. Relacja Michała Fedusio.

Wsparcie dla Ukrainy, dalsze sankcje wobec Rosji i rozliczenie rosyjskich zbrodni - to były również główne tematy wideokonferencji, którą zwołał prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Wzięli w niej udział przywódcy państw NATO i Unii Europejskiej. Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda.

Naszym gościem jest Teresa Pakosz, prezes Radia Lwów, z którą rozmawiamy o sytuacji na zachodzie Ukrainy. Rozmowę prowadziła Małgorzata Frydrych.

Stare pralki, telewizory, blendery inne artykułu AGD, ubrania a nawet wyrwana z ziemi buda psa - oto   lista zrabowanego Rosjanami mienia, wywiezionego z okupowanych terenów Ukrainy. Pod Ambasadą Rosji w Warszawie odbyła się niedawno akcja "Daj coś z worka dla orka". To był symboliczny sprzeciw wobec tych grabieży. Jednocześnie liczni uczestnicy akcji apelowali do państw Zachodu o pomoc dla Ukrainy. Relację przygotował Eduard Zholud.

W kartce z kalendarza przypominamy o 79 rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie. Było odpowiedzią na rozpoczęcie przez Niemców akcji ostatecznej likwidacji getta, podjętej w ramach realizowanego przez nich planu zagłady europejskich Żydów. W rocznicę wybuchu zrywu Muzeum Historii Żydów Polskich Polin organizuje corocznie akcję edukacyjno-społeczną "Żonkile". Tę część programu przygotowała Ewa Plisiecka.

W programie także audycja z cyklu "Język polski bez granic".