X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Passport Index: polski paszport jednym z najsilniejszych na świecie

09.01.2021 23:44
Serwis Passport Index opublikował listę "najsilniejszych" paszportów na świecie w 2021 roku. Na szczycie znalazł się paszport Niemiec, dzięki któremu można udać się do 134 krajów. Z pozycji faworyta strącił Nową Zelandię, która w tym roku uplasowała się na miejscu trzecim. Polska znalazła się blisko czołówki, z możliwością udania się do 130 krajów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneflickr/piviso.com/CC0 1.0

Z polskim paszportem w kieszeni można pojechać bez wizy aż do 130 państw. Ex aequo z Polską, na piątym miejscu, uplasowały się paszporty: Belgii, Litwy, Węgier, Japonii i Korei Południowej.

Oznacza to, że wjazd z polskim paszportem pozwala na odwiedzenie 94 krajów bez wizy, w kolejnych 36 krajach otrzymamy wizę "on arrival" – po przylocie na lotnisko, a do 68 krajów, wciąż potrzebujemy wizy w paszporcie. W porównaniu z danymi z października 2020 roku z polskim paszportem mogliśmy odwiedzić 89 krajów bez wizy, w 35 krajach otrzymywaliśmy wizę "on arrival", a konieczność posiadania wizy w paszporcie obowiązywała w 74 krajach.

Dane z października 2020 roku wskazywały na to, że paszport nowozelandzki umożliwia nam wjazd bez wizy do 129 krajów na świecie. Obecnie Nowa Zelandia znajduje się na trzecim miejscu. Tegorocznym faworytem został paszport niemiecki, z którym można wjechać do 134 krajów, bez konieczności posiadania wizy.

Ranking paszportów jest aktualizowany w czasie rzeczywistym ze względu na liczne zmiany, wprowadzane wizy i inne obostrzenia. Na ranking wpływają różne czynniki, w tym wynik mobilności, wymagania wizowe, elektroniczne zezwolenie na podróż i światowy wynik otwartości.

Podobnie jak w ubiegłym roku Afganistan i Irak zajęły ostatnie miejsce w rankingu. Bez wizy można z nich wyjechać do 30 krajów.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: Irlandia Polonia

Będzie nowa ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców

09.01.2021 12:06
Resort rozwoju, pracy i technologii przygotowuje nową ustawę o zatrudnianiu cudzoziemców. Konieczne jest zwłaszcza uproszczenie procedur przy zatrudnianiu obywateli spoza Unii Europejskiej - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor Departamentu Rynku Pracy w resorcie dr Ewa Flaszyńska.

Eurostat: Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w UE

10.01.2021 09:00
Polska jest krajem z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. Najnowsze dane za listopad podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wynika z nich, że wtedy bezrobocie wyniosło 3,3 procent. Na pierwszym miejscu są Czechy z bezrobociem na poziomie 2,9 procent.

Pozytywny wizerunek polskich imigrantów w Niemczech

10.01.2021 08:45
21,2 mln osób w Niemczech ma „tło migracyjne”. Około 2,2 mln przybyło z Polski. Jeżeli polscy imigranci czymś się wyróżniają, to ponadprzeciętnym wykształceniem i zatrudnieniem.