Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Zniesienie limitu składek na ZUS. Komentarze

Sejm uchwalił rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. - To wygląda jak spisek przeciwko pracy etatowej – stwierdził w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. O skutkach takiej regulacji mówił także Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha ZUS zus składki Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rodziny Andrzej Sadowski składka zus Cezary Kaźmierczak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Praca sezonowa dla cudzoziemców. Jakie zmiany?

Od 1 stycznia 2018 roku będą obowiązywały nowe zasady zatrudniania cudzoziemców przy pracach sezonowych w Polsce. W wyniku zmian wprowadzony zostanie nowy typ zezwolenia na pracę sezonową. Dotyczyć będzie zatrudnienia w rolnictwie, sadownictwie i turystyce. O zmianach w audycji Społeczny Punkt widzenia mówił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rynek pracy Stanisław Szwed praca

Kulisy kontroli w fundacji Lex Nostra

Fundacja Lex Nostra zajmuje się sprawami związanymi z wymiarem sprawiedliwości, a także z urzędnikami. - Bronimy obywateli. Krytykujemy działania poszczególnych sędziów, prokuratorów, urzędników – mówił w audycji Kulisy Spraw prezes fundacji Maciej Lisowski. Opowiadał także o problemach, jakie spotkały jego organizację ze strony ministerstwa pracy w 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prawo

Pieniędzmi z 500 plus Polacy finansują edukację dzieci

Polacy środki z programu 500 plus najczęściej wydają na żywność, ubrania, dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci, a także inne opłaty, związane z przedszkolem lub szkołą. Tak wynika z badania „Sytuacja na rynku Consumer Finance”, zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. W Debacie Poranka komentarz publicystów: Katarzyny Kozłowskiej, Jakuba Jałowiczora i Marka Króla.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 program 500+ Elżbieta Rafalska Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej