X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Wiceminister: zwiększamy środki dla osób niepełnosprawnych

- Cały czas zwiększane są środki z budżetu państwa na wspieranie osób niepełnosprawnych. Są podwyższane świadczenia. Od 1 stycznia 2019 roku mamy dodatkowy instrument: Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku ma być w nim 647 mln zł - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Elżbieta Rafalska: część związków gra na kontynuację sporu

- Ci politycy, którzy nie wezmą udziału w okrągłym stole ws. oświaty, być może nie mają zbyt wiele do zaproponowania. Jeśli chodzi natomiast o związkowców, to uważam, że grają na kontynuację konfliktu - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Rafalska Beata Michniewicz strajk nauczycieli program 500+ Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej POLSKA

Elżbieta Rafalska: oświatowy okrągły stół się odbędzie

- Okrągły stół ws. oświaty się odbędzie. Zaproszenie jest aktualne - przekazała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. - Mogę powiedzieć partnerom społecznym: bądźcie bardziej otwarci, nie przesądzajcie, że coś się nie uda - stwierdziła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Rafalska Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej strajk nauczycieli nauczyciel edukacja szkoła Związek Nauczycielstwa Polskiego

Krzysztof Michałkiewicz: program "Opieka wytchnieniowa" był bardzo oczekiwany

– Jeżeli ktoś politycznie wykorzystuje to, że są wśród nas osoby, które wymagają naszego wsparcia, uważam, że jest to nie do przyjęcia – powiedział na antenie Jedynki Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej emerytura protest rodziców niepeł‚nosprawnych dzieci niepełnosprawni opieka wytchnieniowa

Dorota Łosiewicz: ZNP chodzi tylko o pieniądze

- Niemal połowa nauczycieli przystąpiła do strajku. To wystarczająco dużo, żeby sparaliżować system. Ten przystawiony do głowy rodziców i dzieci pistolet przyniósł skutek - oceniła w Polskim Radiu 24 publicystka Dorota Łosiewicz ("Sieci"). O proteście nauczycieli mówili w Polskim Radiu 24 także Klara Klinger ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz publicysta Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nauczyciel strajki szkoła POLSKA polityka

Ł. Warzecha: strajk nauczycieli zakończy się po kilku dniach

- Szybkie podwyżki w zamian za podwyżkę pensum - to była najbardziej merytoryczna i najbardziej uczciwa propozycja rządu dla nauczycieli - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha, publicysta ("Do Rzeczy"). - Rozpoczęcie protestu może być dla rządu korzystniejsze niż ustępstwa - dodał. O proteście nauczycieli mówił w Polskim Radiu 24 także Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nauczyciel strajki szkoła POLSKA polityka strajk nauczycieli

Wiceminister: chcemy, aby opieka była systemowa

Opiekunowie osób niepełnosprawnych wkrótce będą mogli korzystać z programu dotyczącego tak zwanej opieki wytchnieniowej - W tej chwili opieka tego typu prowadzona jest przez organizacje pozarządowe. Chcemy, aby była ona systemowa. Program ma wspierać osoby ze znaczną niepełnosprawnością i ich opiekunów – powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej niepełnosprawni

Stanisław Szwed: "Dobry start" chcemy zapisać w ustawie

- Ustawę trudniej zmienić niż rozporządzenie, a mając różne głosy ze strony opozycji, tak jak w przypadku "Programu 500+", czy właśnie programu "Dobry start", może ktoś będzie chciał jakieś zmiany wprowadzać, lepiej niech to będzie zagwarantowane w ustawie - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej program 500+ Stanisław Szwed Piotr Gociek

MRPiPS podało dane o bezrobociu. "Nie ma powodów do obaw"

- Nie ma powodów do niepokoju, mamy najniższe bezrobocie od 1990 roku. Według danych Eurostatu jesteśmy na piątym miejscu w klasyfikacji krajów o najniższej stopie bezrobocia w Europie. Dane są optymistyczne - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezrobocie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed gospodarka polska

Dziś urzędy pracy obsługują nie tylko osoby bezrobotne

- W Polsce mamy 16 wojewódzkich i 340 powiatowych urzędów pracy. Obsługują one nie tylko osoby bezrobotne, ale także ludzi z niepełnosprawnościami, poszukujących pracy, chcących się przekwalifikować czy doszkolić. Obsługują również pracodawców. Wydają też środki unijne – powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Ewa Flaszyńska, dyrektor departamentu rynku pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  praca zatrudnienie Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej