X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Polacy Odessy - zniszczona pamięć". Film o tragicznej historii naszych rodaków w Odessie

10.05.2022 15:10
Wśród tegorocznych laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych, byli Sonia Pajgert i Wiktor Pajgert, autorzy filmu "Polacy Odessy - zniszczona pamięć". Film powstał przy Narodowo-Kulturalnym Stowarzyszeniu Polaków w Odessie "Polska Nuta".
Audio
  • Z Sonią Pajgert, współautorką filmu "Polacy Odessy - zniszczona pamięć", wiceprezes Narodowo-Kulturalnego Stowarzyszenia Polaków w Odessie "Polska Nuta", rozmawia Halina Ostas [posłuchaj]
Uroczystość wręczenia dyplomu Soni Pajgert, laureatce Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu
Uroczystość wręczenia dyplomu Soni Pajgert, laureatce Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu Foto: Hubert Pielas/Kancelaria Senatu

- Nasz film powstał z myślą o tym, żeby przywrócić pamięć o Polakach Odessy, która została jakby zatarta, zamazana. Mało kto wiedział, że Polacy brali czynny udział w rozbudowie miasta. W tej chwili członkowie Stowarzyszenia "Polska Nuta", w tym współautor filmu, pozostają w Odessie. Są to osoby posiadające Kartę Polaka, które mogłyby wyjechać, ale zdecydowały się pozostać, dlatego że tam jest ich dom i żeby historia, którą pokazaliśmy w filmie, się nie powtórzyła. A jak wiemy, historia lubi się powtarzać - mówi Sonia Pajgert.

- Dla nas ta nagroda była bardzo niespodziewana. Te czasy, które do niedawna były dla wszystkich zaskakujące, dziwne – mam na myśli pandemię. Teraz, z dzisiejszej perspektywy wydają się normalnością. Wtedy myśleliśmy, że gorzej już być nie może. Jednak – jak mówią starsze osoby z Kresów – okazuje się, że zawsze może być jeszcze gorzej – mówi laureatka Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych.

Z Sonią Pajgert, współautorką filmu "Polacy Odessy - zniszczona pamięć", wiceprezes Narodowo-Kulturalnego Stowarzyszenia Polaków w Odessie "Polska Nuta", rozmawia Halina Ostas.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie wspiera Polaków na Ukrainie

05.05.2022 12:00
Nasi rodacy, dotknięci wojną za naszą wschodnią granicą, wymagają pomocy i na tę pomoc czekają. Docierają do nich m.in. polscy kapłani i siostry zakonne.

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" niesie pomoc naszym rodakom na Ukrainie

07.05.2022 08:47
"Wzywamy środowiska Polaków i Polonii na całym świecie do solidarności z Ukrainą, do pomocy Rodakom na Ukrainie" - takie słowa w specjalnym apelu na swoich stronach internetowych zamieściło Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", organizacja, która od pierwszego dnia agresji militarnej Rosji na Ukrainę niesie pomoc rodakom, ofiarom wojny.